check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
  1. Strona główna
  2. Części do samochodów japońskich
Powrót

Części do samochodów japońskich

logo Toyota logo Nissan logo Lexus logo Mitsubishi    
Części do Toyota Części do Nissan Części do Lexus Części do Mitsubishi    

 

logo Mazda logo Subaru      
Części do Mazda Części do Subaru Części do Honda      

Samochody japońskie

Japońskie auta są na polskim rynku znacznie mniej popularne niż niemieckie czy włoskie, ale cieszą się dobrą opinią ze względu na jakość wykonania i niezawodność. Części do aut japońskich są u nas dostępne, ale napraw wymagają zazwyczaj egzemplarze, które użytkowane były przez kilkanaście lat.

Japoński rynek samochodowy

Japonia jest trzecim na świecie rynkiem sprzedaży nowych samochodów. Co roku Japończycy kupują ponad 4 miliony nowych samochodów, przede wszystkim pochodzących z rodzimych firm, niekiedy produkowanych wyłącznie na rynek japoński. Japońskie auta rzadko osiągają duże rozmiary, ale za to wyposażane są w najnowsze zdobycze technologii. Japończycy cenią samochody ekologiczne, bezpieczne i mocno skomputeryzowane.

Japońskie firmy sprzedają też, a nawet produkują swoje samochody w innych częściach świata, osiągając spore sukcesy na rynku amerykańskim czy rosyjskim. U nas czynnikiem blokującym ekspansję japońskich marek jest przeważnie ich wysoka cena. Toyota czy Subaru mają jednak w Polsce zarówno pasjonatów jak i codziennych użytkowników.

Toyota

Marka Toyota popularna jest nawet w Europie. Założona przez klan Toyoda firma produkowała początkowo warsztaty tkackie, ale szybko przestawiła się na samochody osobowe. Modele takie jak Yaris, Land Cruiser, Corolla, Camry i Prius spowodowały, że dziś jest to jeden z czołowych producentów na rynku motoryzacyjnym. Toyoty znane są z bardzo dokładnego wykonania, wysokiej jakości materiałów i niezawodności. Czasami ktoś potrzebuje części do samochodów japońskich tej marki, ale z reguły użytkownicy uważają, że zakup Toyoty był doskonałą decyzją.

Nissan

Początków Nissana należy szukać w firmie Kwaishinsha z 1911 roku. Obecną nazwę koncern uzyskał w 1937 roku, a samochody osobowe pod tą marką pojawiły się dopiero 1983 roku. W ciągu ostatnich dekad silnie współpracuje z Renault, a także pozostaje jednym z czołowych japońskich producentów samochodów osobowych. W swojej ofercie ma zarówno miejskie autko Nissan Micra, jak też solidne SUV-y, dostawczaki i limuzyny. Znaczna część produkcji Nissana trafia na rynek amerykański. W Polsce okazjonalnie trafiają się Nissany różnych typów, auto ma dobrą opinię, ale nie jest popularne. Części do samochodów japońskich tej marki ma oprócz nas raczej ograniczona liczba firm.

Lexus

Lexus to taka Toyota plus. Luksusowa, elegancka i prestiżowa marka koncernu Toyota pojawiła się dopiero w latach 80, ale szybko przekonała do siebie zamożnych odbiorców na całym świecie. Pod względem konstrukcyjnym Lexusy to często większe modele Toyoty o lekko zmienionym nadwoziu, bogatszym wyposażeniu i lepszych silnikach. Osoby, które szukają części do aut japońskich, raczej nie mają na myśli tej marki. Jest ona aktualnie uznawana za jedną z najbardziej niezawodnych i najmniej psujących się na świecie.

Mitsubishi

Dla koncernu Mitsubishi, produkcja samochodów osobowych to tylko jedna z wielu działalności. Mimo to, właśnie ta firma wypuściła już w 1917 roku pierwszy seryjnie produkowany japoński samochód osobowy. Po drugiej wojnie światowej zmuszono koncern do podzielenia się na trzy odrębne firmy, ale zjednoczyły się one ponownie w latach 60. Od tamtej pory Mitsubishi produkuje na rynek rodzimy, amerykański i rynki Azji południowo wschodniej. Marka była czasowo związana z europejskimi i amerykańskimi producentami, a dziś ściśle współpracuje z koncernami Renault i Nissan. Samochody tej marki można spotkać też w Polsce. Są ładne, mają dobre osiągi i niskie spalanie, ale nie zawsze są perfekcyjnie wykonane. Jeśli więc ktoś szuka części do aut japońskich, to pewnie chodzi mu o Mitsubishi.

Mazda

Mazda produkuje samochody od lat 30, międzynarodową potęgę marka zaczęła zdobywać jednak dopiero od lat 60. Firma sprzedaje samochody na rynki całego świata, a znana jest głównie dzięki autom rodzinnym i sportowym. W ostatnich dekadach położono bardzo wysoki nacisk na ekologię i ograniczenie zużycia paliwa. Nowe Mazdy należą do najbardziej ekonomicznych w eksploatacji pojazdów na rynku. W Polsce są mniej popularne.

Subaru

Cała marka znana jest głównie dzięki jednemu modelowi - Subaru Impreza. Faktycznie jednak Subaru, marka utworzona początkowo przez koncern Fuji, produkuje też wiele innych ciekawych samochodów, które do Polski trafiają okazjonalnie.

Mamy w swojej ofercie szeroki wachlarz części do aut japońskich, ale też wiemy, że z reguły nie wymagają one częstych napraw.

facebook