check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 500zł gratis
FILTROWANIE TOWARÓW
Cena produktu:
Przelewy24

Cylinderek hamulcowy koła

Cylinderek hamulcowy jest elementem układu hamowania w pojazdach wyposażonych w hamulce bębnowe. Są one stosowane aktualnie raczej tylko w małych, nie osiągających zawrotnych szybkości samochodach osobowych lub w tylnej osi pojazdów z napędem na przednie koła. Cylinderek hamulcowy służy w nich za hydrauliczny rozpieracz szczęk hamulcowych, które po naciśnięciu pedału hamulca dociskane są do bębna i powodują hamowanie. Urządzenie jest stosowane w tych modelach, w których nie zaprojektowano autowspomagania układu hamulcowego.

Mimo iż cylinderek hamulcowy jest niewielkim i raczej tanim elementem konstrukcyjnym samochodach osobowych, jego awaria może być groźna gdyż objawia się wyciekiem płynu hamulcowego. Na ogół powoduje to konieczność wymiany cylinderka, bardzo prawdopodobne też, że przy okazji warto wymienić szczeki hamulcowe. Samodzielna wymiana cylinderka hamulcowego jest jak najbardziej możliwa, zaleca się jednak skorzystanie z pomocy profesjonalnego warsztatu. W końcu jest to element odpowiadający za bezpieczeństwo pasażerów.

Poszukujesz cylinderka hamulcowego do swojego samochodu? W sklepie motoryzacyjnym Auto Części Zielonki go znajdziesz. Wybierz markę, model oraz typ silnika i ciesz się bogatą ofertą różnych producentów.
W razie problemów skontaktuj się w nami mailowo sklep@autoczescizielonki.pl lub telefonicznie 12 415 20 64; 698 870 592.