check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 500zł gratis
FILTROWANIE TOWARÓW
Cena produktu:
Przelewy24

Osprzęt elektryczny silnika

Przepływomierz powietrza jest elementem silnika spalinowego. Odpowiada za dostarczenie odpowiedniej ilości powietrza do procesu spalania, czyli ok. 14 – 15 kg powietrza na każdy kilogram paliwa. Zapewnia tym samym optymalne warunki spalania i zapobiega nadmiernemu zużyciu paliwa.

W starszych modelach samochodów stosowany był przepływomierz powietrza zwany objętościowym lub klapkowym. Potencjometr jest w takich przepływomierzach zamocowany do klapy zamykającej otwór dolotowy. Cały mechanizm jest bardzo prosty, acz nie tak precyzyjny jak nowe przepływomierze masowe. Te z kolei działają na zasadzie mierzenia energii koniecznej do utrzymania stałej temperatury drutu pomiarowego. Przepływomierze masowe montowane są już za filtrem wlotowym. Jako, że nie powodują dodatkowego oporu powietrza pozwalają uzyskać większą moc i jednocześnie precyzyjnie sterować ilością dostarczanego powietrza. Ich wadą jest jednak krótsza żywotność, wynosząca ok. 50 000 – 70 000 km. Rzadko spotykane, przepływomierze typu vortex oparte są o pomiar fali ultradźwiękowej. Stosowane są głównie w samochodach sportowych.

Poszukujesz przepływomierza powietrza do swojego samochodu? W sklepie motoryzacyjnym Auto Części Zielonki go znajdziesz. Wybierz markę, model oraz typ silnika i ciesz się bogatą ofertą różnych producentów.
W razie problemów skontaktuj się w nami mailowo sklep@autoczescizielonki.pl lub telefonicznie 12 415 20 64; 698 870 592.