check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
  1. Strona główna
  2. Marki samochodów
  3. Części SUZUKI - katalog części SUZUKI
Powrót
Wybierz model

Części samochodowe do SUZUKI

Poszukujesz części motoryzacyjnych do swojego Suzuki? Wybierz model i sprawdź naszą bogatą ofertę:


Marka aut Suzuki

W roku 1909 Michio Suzuki założył koncern, który początkowo zajmował się produkcją krosien tkackich. Zbudowano tam nowy model maszyny do tkania, który pozwolił na międzynarodowy eksport. Japończyk jednak ciągle zastanawiał się nad nową linią rozwoju i strategią. W ten sposób wpadł na pomysł skonstruowania małego i jednocześnie taniego samochodu. Opracował prototypy, które posiadały silnik o pojemności 0,8 litra i osiągały moc 13 koni mechanicznych. Po wybuchu drugiej wojny światowej rząd uznał, że produkcja samochodów nie ma wielkiego znaczenia dla gospodarki kraju, toteż Michio Suzuki wrócił do produkcji maszyn tkackich i porzucił swoje prace nad samochodem. Kiedy wrócił do tego pomysłu, najpierw skonstruował rower Power Free posiadający dwusuwowy silnik spalinowy. Mógł być on również napędzany siłą ludzkich mięśni. Pojazd ten przyniósł mu sławę i sukces, a firma uzyskała homologację na pierwszy motor, którym stał się model Diamod Free. W rok wyprodukowano ponad sześć tysięcy egzemplarzy. Pierwszy samochód firmy Suzuki pojawił się na rynku w 1955 roku. Był nim niewielki pojazd nazwany Suzulight, który posiadał silnik o mocy 16 KM. Wyróżniało go to, że w przednim i tylnym zawieszeniu posiadał sprężyny śrubowe, a układ kierowniczy posiadał mechanizm zębatkowy. Klienci mieli do wyboru modele sedan, minivan i pick-up. Kilka lat po tym wydarzeniu zadebiutował również motocykl o nazwie Colleda, który był pierwszym japońskim motocyklem wyposażonym w prędkościomierz zamontowany na reflektorze.

Suzuki w liczbach

Koncern Suzuki Motor Corporation powstał w roku 1920, chociaż pod znaną nam wszystkim nazwą funkcjonuje dopiero od 1954 roku. Jest to producent samochodów i motocykli, przy tym również silników elektrycznych, części samochodowych Suzuki (używanych przez inne marki), a także pomp wodnych, instrumentów muzycznych czy silników zaburtowych. Jest również właścicielem praw do organów Hammonda. Należy do czołówki światowych producentów motocykli obok takich marek jak Yamaha, Honda czy Kawasaki. Posiada 15 fabryk ulokowanych w 14 krajach oraz 133 dystrybutorów z prawie 200 krajów na świecie. Główna siedziba firmy mieści się w Japonii, dokładniej w mieście Hamasatsu. Udział Suzuki w japońskim rynku samochodowym sięgnął w roku 2003 11 procent, co dało firmie 4 pozycje, zaraz po takich markach jak Nissan, Honda i Toyota. Jeśli chodzi zaś o segment skupiający w sobie samochody małe, Suzuki jest zdecydowanie na czele i utrzymuje się na tej pozycji już ponad 30 lat. W Europie koncern osiąga sprzedaż w wysokości ponad dwustu tysięcy samochodów, co daje mu 1,3 procent udziału w całym rynku i również 4 pozycję, zaraz za Toyotą, Nissanem i Mazdą w klasie aut japońskich.

Kupuj online części samochodowe filtr oleju, filtr kabinowy węglowy, sprzęgła, sprężyny, zestawy rozrządu, przeguby napędowe, sworznie wahaczy, tuleje i piasty koła, aby bezpiecznie i komfortowo poruszać się swoim pojazdem.

Posiadasz warsztat i nie tylko, napisz mamy dla Ciebie indywidualną ofertę. Ekspresowa dostawa. Wyszukiwanie części po VIN. Pewnie i bezbłędnie.

facebook