check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis

Filtr kabinowy

Filtr kabinowy jest to element występujący w większości samochodów z klimatyzacją. Spełnia taką samą funkcję jak filtr powietrza, z tą różnicą, że filtr kabinowy oczyszcza powietrzedostarczane do wnętrza kabiny. Nie jest to element, który ma wpływ w jakikolwiek sposób na pracę pojazdu, a jedynie na wzrost komfortu osób przebywających wewnątrz. Filtr ma za zadanie oddzielić od wtłaczanego powietrza drobinki kurzu, pyłków roślinnych, czy innych zanieczyszczeń. Najlepszym rozwiązaniem są:

Filtry z węglem aktywnym

Które oprócz standardowych zanieczyszczeń wyłapują również szkodliwe zanieczyszczenia gazowe, takie jak ozon czy związki siarki i azotu, pochodzące ze spalin.

Wymiana filtra kabinowego podobnie jak filtra powietrza jest bardzo prosta i zajmuje kilka minut. Filtry zaleca się wymieniać, co około piętnaście tysięcy kilometrów lub częściej w przypadku wystąpienia objawów świadczących o zapchaniu filtra. Objawami wyeksploatowania tego elementu może być nieprzyjemny zapach wewnątrzspadek wydajności dmuchawy tłoczącej powietrze czy też nadmierne parowanie szyb. Sprawne filtry pomagają w radzeniu sobie z alergiami czy też podrażnieniami oczu i nosa, z którymi stosunkowo często spotykają się kierowcy.

Jak przygotować samochód na upały? - Porady

Poszukujesz filtra kabinowego do swojego samochodu? W sklepie motoryzacyjnym Auto Części Zielonki go znajdziesz. Wybierz markę, model oraz typ silnika i ciesz się bogatą ofertą różnych producentów.
W razie problemów skontaktuj się w nami mailowo sklep@autoczescizielonki.pl lub telefonicznie 12 415 20 64; 698 870 592.

facebook