check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis

Czyszczenie szyb

Mechanizm wycieraczek służy przełożeniu ruchu silnika na faktyczny i zsynchronizowany ruch wycieraczek. Zazwyczaj złożony jest z elementów metalowych i plastikowych. Montowany w samochodach osobowych bezpośrednio przy dolnej krawędzi szyby. Jest elementem ruchomym, wymaga więc konserwacji i ma określoną trwałość, po przekroczeniu której może ulec zatarciu - wówczas wycieraczki przestają działać. Może też potencjalnie zostać uszkodzony mechanicznie w przypadku chociażby silnego szarpnięcia za wycieraczkę - na pewno nie jest przystosowany do takiego traktowania.

Samodzielna naprawa mechanizmu wycieraczek jest możliwa, ale nie koniecznie opłacalna. Wymienienie mechanizmu na nowy gwarantuje, że nie zatrze się on szybko, a sama część nie jest droga, ani bardzo trudna w montażu. Wyjątkowo wystarcza samo wymienienie tulei by mechanizm dalej działał poprawnie. Rozwiązanie takie ma sens w przypadku starszych pojazdów, których dostępność części może być o wiele niższa niż do nowszych modeli samochodów.

Poszukujesz mechanizmu wycieraczek do swojego samochodu? W sklepie motoryzacyjnym Auto Części Zielonki go znajdziesz. Wybierz markę, model oraz typ silnika i ciesz się bogatą ofertą różnych producentów.
W razie problemów skontaktuj się w nami mailowo sklep@autoczescizielonki.pl lub telefonicznie 12 415 20 64; 698 870 592.