check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis

Przeguby napędowe

Przegub napędowy jest to istotny element układu napędowego, znajduje się on w półosi w ilości jednej lub dwóch sztuk, zależnie od tego, jak skonstruowany jest napęd pojazdu i na które koła przekazywany jest moment obrotowy, a także od rodzaju zawieszenia kół, czy jest ono zależne czy niezależne. W przypadku samochodów z napędem na oś tylną wystarczy zastosować jeden przegub chyba, że zawieszenie jest niezależne wtedy konieczne jest użycie dwóch przegubów w półosi, ze względu na sposób pracy i odchylenia, jakim poddawany jest układ.

Przeguby występują w dwóch wariantach, pierwszy z nich to przegub nierównobieżny, który powoduje na zakrętach nierównomierne obracanie się kół. Do zniwelowania tego zjawiska wykorzystywany jest mechanizm różnicowy, który pozwala przez zastosowaniu odpowiedniego mechanizmu na zniwelowanie tego zjawiska. Drugim rodzajem przegubów są przeguby równobieżne, które dzięki zastosowaniu dwóch przegubów, pozwalają na odpowiednie dostosowanie prędkości obrotowych poszczególnych kół.

Poszukujesz przegubu napędowego do swojego samochodu? W sklepie motoryzacyjnym Auto Części Zielonki go znajdziesz. Wybierz markę, model oraz typ silnika i ciesz się bogatą ofertą różnych producentów.
W razie problemów skontaktuj się w nami mailowo sklep@autoczescizielonki.pl lub telefonicznie 12 415 20 64; 698 870 592.