check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 500zł gratis
FILTROWANIE TOWARÓW
Cena produktu:
Przelewy24

Filtr powietrza

Dopływ odpowiedniej ilości powietrza do silnika jest kluczowy do uzyskania optymalnej mieszanki powietrzno-paliwowej, zapewniającej odpowiednie spalanie. Powietrze dostarczane jest przez układ dolotowy, którego najważniejszym elementem jest właśnie filtr powietrza. Jego zadaniem jest usunięcie zanieczyszczeń z powietrza transportowanego do jednostki napędowej, co przekłada się na jej dłuższą żywotność.

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje filtrów powietrza. Pierwszy stosowany w starszych konstrukcjach to filtr mokry, który zbudowany był z kilku warstw siatki pokrytej specjalnym olejem, do którego przyklejają się zanieczyszczenia. Filtr ten jest jednak mało efektywny w porównaniu z nowszym rozwiązaniem, jakim jest suchy filtr powietrza. Ten typ filtra wykorzystuje wkłady z tworzyw sztucznych, takich jak poliester czy naturalnych, jak bawełna lub celuloza. Sprawność filtra suchego o dobrej jakości sięga stu procent.

Prawidłowe dbanie o układ dolotu powietrza sprowadza się w dużej mierze do wymiany filtra na czas i dbaniu o szczelność układu. Wymiany należy dokonywać w zależności od zaleceń producenta i na podstawie oględzin filtra, średnio co kilka tysięcy kilometrów, ponieważ w różnych rejonach powietrze może mieć więcej lub mniej zanieczyszczeń, które filtr musi wyłapać. Wymiana filtra powietrza jest czynnością prostą i stosunkowo tanią, zamykającą się w granicach kilkudziesięciu złoty. Podczas wymiany należy pamiętać o sprawdzeniu czystości układu i jego szczelności, aby uniknąć przedostawania się jakichkolwiek zanieczyszczeń.

Poszukujesz filtra powietrza do swojego samochodu? W sklepie motoryzacyjnym Auto Części Zielonki go znajdziesz. Wybierz markę, model oraz typ silnika i ciesz się bogatą ofertą różnych producentów.
W razie problemów skontaktuj się w nami mailowo sklep@autoczescizielonki.pl lub telefonicznie 12 415 20 64; 698 870 592.