check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 500zł gratis
FILTROWANIE TOWARÓW
Cena produktu:
Przelewy24

Amortyzator

Amortyzatory to część układu tłumiącego, którego głównym zadaniem jest poprawa komfortu jazdy. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego warto mieć amortyzatory w dobrym stanie. Podczas jazdy po nierównościach amortyzatory zwiększają przyczepność kół i sprawiają, że nie podskakują one na nawierzchni, a co za tym idzie w sposób pośredni poprawiają działanie systemów, takich jak ABS i ESP.

Wyróżniamy dwa rodzaje amortyzatorów. Pierwszy to amortyzatory olejowe, które zbudowane są z dwóch rur zewnętrznej stanowiącej obudowę oraz zbiornik na olej hydrauliczny oraz wewnętrznej, w której odbywa się główna praca amortyzatora. Zaletą tego rozwiązania jest prosta budowa, duża trwałość oraz możliwość przeprowadzenia regeneracji, wadą jest stała siła. Drugi rodzaj amortyzatorów to amortyzatory gazowo-olejowe potocznie zwane gazowymi. Składają się one z jednej rury, wewnątrz której znajduje się olej i sprężony azot, oddzielone od siebie przez ruchomą przegrodę. Jest to sztywniejszy amortyzator, o bardziej skomplikowanej budowie, a w konsekwencji wyższej cenie niż jego olejowy odpowiednik.

Poszukujesz amortyzatorów do swojego samochodu? W sklepie motoryzacyjnym Auto Części Zielonki je znajdziesz. Wybierz markę, model oraz typ silnika i ciesz się bogatą ofertą różnych producentów.
W razie problemów skontaktuj się w nami mailowo sklep@autoczescizielonki.pl lub telefonicznie 12 415 20 64; 698 870 592.