check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 500zł gratis

Amortyzator

Amortyzatory to część układu tłumiącego, którego głównym zadaniem jest poprawa komfortu jazdy. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego warto mieć amortyzatory w dobrym stanie. Podczas jazdy po nierównościach amortyzatory zwiększają przyczepność kół i sprawiają, że nie podskakują one na nawierzchni, a co za tym idzie w sposób pośredni poprawiają działanie systemów, takich jak ABS i ESP.

Wyróżniamy dwa rodzaje amortyzatorów. Pierwszy to amortyzatory olejowe, które zbudowane są z dwóch rur zewnętrznej stanowiącej obudowę oraz zbiornik na olej hydrauliczny oraz wewnętrznej, w której odbywa się główna praca amortyzatora. Zaletą tego rozwiązania jest prosta budowa, duża trwałość oraz możliwość przeprowadzenia regeneracji, wadą jest stała siła. Drugi rodzaj amortyzatorów to amortyzatory gazowo-olejowe potocznie zwane gazowymi. Składają się one z jednej rury, wewnątrz której znajduje się olej i sprężony azot, oddzielone od siebie przez ruchomą przegrodę. Jest to sztywniejszy amortyzator, o bardziej skomplikowanej budowie, a w konsekwencji wyższej cenie niż jego olejowy odpowiednik.

Poszukujesz amortyzatorów do swojego samochodu? W sklepie motoryzacyjnym Auto Części Zielonki je znajdziesz. Wybierz markę, model oraz typ silnika i ciesz się bogatą ofertą różnych producentów.
W razie problemów skontaktuj się w nami mailowo sklep@autoczescizielonki.pl lub telefonicznie 12 415 20 64; 698 870 592.