check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
  1. Strona główna
  2. Marki samochodów
  3. Części SUBARU - katalog części SUBARU
Powrót
Wybierz model

Części samochodowe do SUBARU

Poszukujesz części motoryzacyjnych do swojego Subaru? Wybierz model i sprawdź naszą bogatą ofertę:


Marka samochodów Subaru

Subaru jest firmą motoryzacyjną wywodzącą się z Japonii. Nazwa ta oznacza w języku japońskim plejady, czyli gromadę gwiazd, która znajduje się w gwiazdozbiorze byka. Stąd też wzięło się logo firmy, które niewątpliwie nawiązuje do wspomnianego gwiazdozbioru. Swoje początki koncern miał w roku 1917, kiedy to jeden z pionierów lotniska zarejestrował Nakajima Aircraft Company. Po drugiej wojnie światowej firma została podzielna na 12 mniejszych i odrębnych jednostek. Kilka lat później sześć z nich połączyło się ponownie w koncern o nazwie Fuji Heavy Industries, który zajął się produkowaniem maszyn roboczych, sprzętu wykorzystywanego na budowach i w gospodarstwie domowym. Jedną z gałęzi przemysłu jaką wtedy zainteresowano się szczególnie był przemysł motoryzacyjny. W roku 1954 wyprodukowano pierwszy prototyp samochodu o nazwie P-1, a następnie Subaru 1500. Cztery lata później zaczęto produkować autobusy i niewielkiej wielkości samochody Subaru 360, a także szereg części samochodowych. Model Leone pojawił się w roku 1971, a rok później na rynek wszedł Leone Station Wagon, który był pierwszym samochodem z napędem 4WD trafiającym jednocześnie do produkcji masowej. Leone - Legacy zadebiutował trzy lata później, a najbardziej popularny model - Subaru Impreza pojawił się na rynku trzy lata później.

Części do samochodów japońskich

Subaru Impreza

Jest to samochód, który spełnia wszystkie oczekiwania dla pojazdu sportowego. Mówi się o tym, że emocje jakie daje prowadzenie go są jak narkotyk, który raz skosztowany nigdy nie daje o sobie zapomnieć. Znakami tego modelu są nieodzownie błękitny lakier i złote felgi. Model Leone w 1993 roku zastąpiła pierwsza Impreza, która początkowo miała nazwę GCA, GCB albo GCF. Silnik Boxer okazał się idealnym pomysłem japońskich konstruktorów, gdyż wydobywa się z niego bardzo charakterystyczny dźwięk, niespotykany wśród producentów innych marek. Silnik turbodoładowany przyniósł modelowi rozgłos i sprawił, że model Legacy został zastąpiony w rajdach samochodowych. Auto zadebiutowało w Europie w roku 1994 wyposażone w silnik o mocy 208 KM. Modyfikując delikatnie nadwozie, koncern w 1997 osiągnął moc 211 KM i a także możliwość osiągnięcia prędkości od 0 do 100km/h w ciągu 4 sek. Po roku 2000 pojawiła się druga generacja samochodu, z nowym nadwoziem i po zmianie wyglądu. Części Subaru zostały oparte o nowsze technologie i choć samochód stał się nieco bardziej masywny, po raz kolejny udowodnił swoją wartość na rajdach. Charakterystyczne dla niego stały się też okrągłe światła.

Kupuj online części samochodowe filtr oleju, filtr kabinowy węglowy, sprzęgła, sprężyny, zestawy rozrządu, przeguby napędowe, sworznie wahaczy, tuleje i piasty koła, aby bezpiecznie i komfortowo poruszać się swoim pojazdem.

Posiadasz warsztat i nie tylko, napisz mamy dla Ciebie indywidualną ofertę. Ekspresowa dostawa. Wyszukiwanie części po VIN. Pewnie i bezbłędnie.

facebook