check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 500zł gratis

Pióra, ramiona, gumy wycieraczek - wybierz markę

Pióro wycieraczki jest to pasek gumy umieszczony na uchwycie, którego zadaniem jest usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni szyby podczas jazdy. Mechanizm ten jest prosty w swojej konstrukcji, nie zmienia to jednak faktu, że podczas deszczowej pogody jest nieoceniony. W większości samochodów możemy się spotkać z rozwiązaniem, w którym na przedniej szybie znajdują się dwie wycieraczki, a na tylnej jedna.

Są to jednak elementy wrażliwe na zużycie i powinny być wymieniane dwukrotnie w ciągu jednego roku lub częściej w przypadku wykrycia zużycia. Zużycie wycieraczek następuje, gdy podczas pracy pozostawiają one smugi w centralnym polu widzenia, podczas gdy pracują daje się słyszeć tarcie lub piszczenie, oraz w przypadku, kiedy część robocza pióra zaczyna się oddzielać od stelaża, na którym się znajduje. Jeśli wycieraczki okażą się niesprawne należy je jak najszybciej wymienić. Nie jest to duży koszt, a dostępność jest ogromna, zarówno w sklepach motoryzacyjnych, jak i stacjach benzynowych. Należy pamiętać o wyborze odpowiedniej długości wycieraczki, dlatego też najlepiej wziąć starą ze sobą.

Poszukujesz piór wycieraczki do swojego samochodu? W sklepie motoryzacyjnym Auto Części Zielonki je znajdziesz. Wybierz markę, model oraz typ silnika i ciesz się bogatą ofertą różnych producentów.
W razie problemów skontaktuj się w nami mailowo sklep@autoczescizielonki.pl lub telefonicznie 12 415 20 64; 698 870 592.

facebook