check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 500zł gratis
FILTROWANIE TOWARÓW
Cena produktu:
Przelewy24

Osłona przegubu napędowego

Osłona przegubu napędowego jest to element, o którym należy pamiętać i o niego dbać. Osłona ta ma na celu ochronę przegubu napędowego przed przedostawaniem się szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak woda, pyły czy inne zabrudzenia, które możemy znaleźć na podwoziu naszego auta. O ile sztywny wał półosi jest odporny na takie wpływy, o tyle przegub jest na nie szczególnie wrażliwy ze względu na swoją budowę oraz ciągła pracę obrotową i przekazywanie naprężeń pod różnymi kątami. Szczególnie mocno narażone na uszkodzenia są pojazdy, w których napęd przekazywany jest na wszystkie cztery koła, a zawieszenie jest niezależne. Takie rozwiązanie pozwala na poruszanie się pojazdem po trudnym terenie, jednak jest mocno obciążające dla układu napędowego.

Podczas poruszania się po trudnym terenie możliwe jest uszkodzenie gumy uszczelniającej przegub, dlatego zaleca się regularne kontrole stanu technicznego gum osłonowych. Podczas wymiany osłony przegubu zaleca się skorzystać z produktów renomowanych firm, które używają materiały najwyższych jakości.

Poszukujesz osłony przegubu napędowego do swojego samochodu? W sklepie motoryzacyjnym Auto Części Zielonki ją znajdziesz. Wybierz markę, model oraz typ silnika i ciesz się bogatą ofertą różnych producentów.
W razie problemów skontaktuj się w nami mailowo sklep@autoczescizielonki.pl lub telefonicznie 12 415 20 64; 698 870 592.