check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 500zł gratis
FILTROWANIE TOWARÓW
Cena produktu:
Przelewy24

Półoś napędowa

Półoś napędowa jest to istotny element układu napędowego samochodu, którego zadaniem jest przeniesienie momentu obrotowego z silnika na koła. Półoś łączy skrzynię biegów z piastą koła w sposób sztywny lub przegubowy, w zależności od tego, czy moment dostarczany jest do kół kierowanych czy niekierowanych, oraz czy zawieszenie danego koła jest zależne lub niezależne. Półosie zbudowane są z dwóch przegubów i sztywnego wałka. Są to części, pomiędzy którymi zachodzi ścisła współpraca, mająca na celu jak najwydajniejsze przeniesienie momentu obrotowego na koła samochodu. Elementy te możemy podzielić na niedociążone, odciążone i nieodciążone. Występują w samochodach o wszystkich rodzajach napędów.

Najszybciej będą się zużywać w pojazdach z napędem, w którym wykorzystywane są przednie koła. Wynika to z większych kątów powstałych podczas skręcania. W przypadku aut, w których moment będzie przekazywany wyłącznie na tylną oś, element ten będzie miał dłuższy okres żywotności. Elementem, który zabezpiecza półosie przed dostaniem się czynników szkodliwych są elastyczne osłony. Chronią one tylko przeguby, jednak wał nie jest wrażliwy na zanieczyszczenia.

Poszukujesz półosi napędowej do swojego samochodu? W sklepie motoryzacyjnym Auto Części Zielonki ją znajdziesz. Wybierz markę, model oraz typ silnika i ciesz się bogatą ofertą różnych producentów.
W razie problemów skontaktuj się w nami mailowo sklep@autoczescizielonki.pl lub telefonicznie 12 415 20 64; 698 870 592.