check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
  1. Strona główna
  2. Marki samochodów
  3. Części MAZDA - katalog części MAZDA
Powrót
Wybierz model

Części samochodowe do MAZDA

Poszukujesz części motoryzacyjnych do swojej Mazdy? Wybierz model i sprawdź naszą bogatą ofertę:


O samochodach Mazda

Mazda jest japońską marką, która rozpoczęła swój żywot w roku 1920, chociaż pierwszy samochodów tej firmy pojawił się na rynku znacznie później. Etymologia nazwy marki pochodzi od nazwiska jej założyciela, czyli Jyujiro Matsudy'ego. W roku 1920 mężczyzna ten zbierając wokół siebie grupę przedsiębiorców założył firmę o nazwie Toyo Cork Kogyo, której obręb działania skupiał się na produkcji obrabiarki. Dopiero potem koncern zajął się produkcją samochodów, a pierwszym z nich był powstały w 1931 roku model przeznaczony dla potrzeb armii, nazwany Go. Prototypy innych samochodów powstawały, jednak ich produkcja ruszyła dopiero kilka lat później.

Części do samochodów japońskich

Pierwsze sukcesy

W roku 1960 na rynek trafił model R360, który jako dwudrzwiowe auto o silniku V2 chłodzonym powietrzem, był jednym z najlepiej sprzedających się małych pojazdów, które były przeznaczone dla rynku Japońskiego. Niepodważalnym atutem było to, że samochód spalał jedynie 3,1l na 100 km. Następnie Mazda zaczęła interesować się specyficznymi silnikami Wankla oraz nowymi częściami do Mazdy, wynegocjowała zakup licencji i zaczęła eksperymentować, co zaowocowało tym, że w 1967 roku zadebiutował model 100S Cosmo, obdarzony właśnie dwuwirnikowym silnikiem, o mocy do 120 KM. W tym czasie zdecydowano również o tym, aby pojazdy wprowadzić na rynek amerykański i europejski. Nazwa Mazda Motor Corporation pojawiła się oficjalnie dopiero w roku 1984, a inspiracją dla niej był bóg mądrości, który czczony jest w azjatyckich cywilizacjach. W dzisiejszych czasach właśnie samochody marki Mazda są jedynymi, które wśród swoich części samochodowych posiadają silnik Wankla, a zakłady produkcyjne ulokowane są w takich krajach jak Japonia, USA, Tajwan, Chiny, Kolumbia, Zimbabwe, Ekwador czy Filipiny.

Mazda idealna dla Twojej rodziny

Mazda 6 dzięki szeroko rozstawionej osi pozwala na bezpieczne ulokowanie nawet 3 fotelików z tyłu pojazdu, co sprawia, że auto to idealnie sprawdza się jako samochód rodzinny. Jest ponadto bogato wyposażona i wygodna w prowadzeniu, przestronna, ubrana w komfortowe i eleganckie wnętrze. Części do Mazdy (także innych modeli) są łatwo dostępne i jak na auto japońskie – niedrogie. Mazda 6, również w wersji kombi, jest bardzo reprezentatywna, dzięki czemu idealnie sprawdzi się również w roli samochodu dla osób, które zarządzają przedsiębiorstwami. Auto to posiada duży bagażnik o pojemności 519 litrów, a przy złożonej kanapie powiększa się on do ponad 1750 litrów. Ponadto wyposażona jest ona w system ABS z układem elektronicznego rozdziału siły hamowania czy też wspomagana jest układem kontroli stabilności toru jazdy i trakcji.

Kupuj online części samochodowe filtr oleju, filtr kabinowy węglowy, sprzęgła, sprężyny, zestawy rozrządu, przeguby napędowe, sworznie wahaczy, tuleje i piasty koła, aby bezpiecznie i komfortowo poruszać się swoim pojazdem.

Posiadasz warsztat i nie tylko, napisz mamy dla Ciebie indywidualną ofertę. Ekspresowa dostawa. Wyszukiwanie części po VIN. Pewnie i bezbłędnie.

facebook