check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 500zł gratis
FILTROWANIE TOWARÓW
Cena produktu:
Przelewy24

Końcówki / drążki / pojedyncze części

Drążek kierowniczy stanowi bardzo ważną część układu kierowniczego. W samochodach występuje on w dwóch rodzajach, z którego każdy pełni istotną funkcję. Drążek kierowniczy podłużny ma za zadanie przekazać ruch z przekładni kierowniczej wprost do mechanizmu zwrotnicy, natomiast drążek kierowniczy poprzeczny, jest elementem systemu zwrotnego, którego zadaniem jest przekazywanie ruchu pomiędzy zwrotnicami kół.

Drążki kierownicze powinny być w stu procentach sprawne ze względu na swoją ważną funkcję przy prowadzeniu pojazdu. Objawem wyeksploatowania drążka kierowniczego jest powstawanie luzów wewnątrz przekładni kierowniczej, ale także zmiana w zbieżności kół, lekkie trzęsienie kierownicą, a także słyszalne stukanie podczas jazdy. To wszystko prowadzi do obniżenia kontroli nad torem poruszania się pojazdu, a co za tym idzie zmniejsza się również nasze bezpieczeństwo na drodze. Dlatego też należy przeprowadzać wymianę drążków przy pierwszych oznakach zużycia, co więcej powinno się wymieniać obydwa drążki jednocześnie, nawet przy większym zużyciu jednego, gdyż w sposób znaczący poprawi to komfort kierowania.

Poszukujesz drążka kierowniczego do swojego samochodu? W sklepie motoryzacyjnym Auto Części Zielonki go znajdziesz. Wybierz markę, model oraz typ silnika i ciesz się bogatą ofertą różnych producentów.
W razie problemów skontaktuj się w nami mailowo sklep@autoczescizielonki.pl lub telefonicznie 12 415 20 64; 698 870 592.