check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 500zł gratis
FILTROWANIE TOWARÓW
Cena produktu:
Przelewy24

Pompa hamulcowa

Pompa hamulcowa to serce układu hamowania. Odpowiada za wytworzenie odpowiedniego ciśnienia, które potem przełoży się na siłę dociskającą szczęki hamulcowe. Pompa hamulcowa jest skomplikowanym elementem składającym się z korpusu, dwóch tłoków w oddzielnych cylindrach, sprężyny dociskowej oraz wlotów i wylotów płynu hamulcowego. Całość jest dokładnie uszczelniona i zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi. Pompa wykorzystuje siłę nacisku pedału hamulca, znacznie wzmocnioną przez mechanizm wspomagający serwo. Naciśnięcie na pedał przekłada się bezpośrednio na ruch pompy, która pompuje płyn hamulcowy do przewodów.

Pompy hamulcowe wykonane są z najwyższą starannością, lecz mają mimo to określoną żywotność i w przypadku stwierdzenia obniżenia sprawności lub awarii, należy wymienić pompę na nową, najlepiej w serwisie zapewniającym wysoką jakość usług. Samodzielna wymiana tak istotnego elementu nie jest wskazana, nawet wówczas gdy kierowca dobrze za swój samochód i potrafi z łatwością przeprowadzić prostsze naprawy.

Poszukujesz pompy hamulcowej do swojego samochodu? W sklepie motoryzacyjnym Auto Części Zielonki ją znajdziesz. Wybierz markę, model oraz typ silnika i ciesz się bogatą ofertą różnych producentów.
W razie problemów skontaktuj się w nami mailowo sklep@autoczescizielonki.pl lub telefonicznie 12 415 20 64; 698 870 592.