check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
  1. Strona główna
  2. Marki samochodów
  3. Części LEXUS - katalog części LEXUS
Powrót
Wybierz model

Części samochodowe do LEXUS

Poszukujesz części motoryzacyjnych do swojego Lexusa? Wybierz model i sprawdź naszą bogatą ofertę:


Lexus w ofercie AutoCzesciZielonki.pl

Marka Lexus jest odpowiedzią Toyoty na toczącą się między europejskimi, a amerykańskimi koncernami walkę o segment premium. Pracę nad Lexusem rozpoczęto pod koniec lat 80., a już dwa lata później na rynku znalazł się pierwszy model tej marki, czyli Lexus LS 400. Główne założenie japońskiego koncernu było wpuszczenie na rynek nowej firmy, która jako marka luksusowa w dywizji producenta Toyota, miała rywalizować z klasą premium zachodnich marek zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych, Europie, Środkowym Wschodzie czy Oceanii. Spośród 200 różnych propozycji dla nazwy nowej marki, wybrano właśnie słowo Lexus. Sukces miał opierać się tutaj na wysokiej jakości wykonania, oryginalnej i niebanalnej sylwetce samochodu, ważna była tu również cena. Upragnione uznanie przyszło szybko, bo już w 2006 roku firma J.D. Power, która analizuje rynki motoryzacyjne, uznała Lexusa za najbardziej wartościową markę na rynku amerykańskim.

Części do samochodów japońskich

Droga do gwiazd

Była krótka, ale niezwykle wymagająca. Toyota do opracowania swoich pierwszych modeli z marki premium zatrudniła aż sześćdziesięciu projektantów, około 25 inżynierów silników i części samochodowych, 1400 inżynierów ogólnych, obok tego ponad 2000 techników i ponad 200-osobową załogę pracowników. Zanim świat ujrzał pierwszego Lexusa, na drogach pojawiło się około pięciuset prototypów, których wartość przekraczała miliard dolarów. Lexus LS 400, pierwszy z wypuszczonych na rynek modeli, wyróżniał się nieszablonową i designerską sylwetką, jednocześnie nie dzierżawiąc żadnych części samochodowych od Toyoty. Zamontowano w nim silnik benzynowy o mocy 4.0 l, który posiadał napęd na tylną oś. Samochód pojawił się po raz pierwszy w 1989 roku w jednym z salonów samochodowych w Detroit i automatycznie stał się nie małą konkurencją dla modeli od BMW czy Mercedesa. 
Kolejne lata obfitowały we wprowadzanie na rynek nowych modeli, wyposażonych w różnego rodzaju silniki i napędy. W 1998 roku Lexus wypuścił na rynek również cross-overy i sedany. Marka skupiła się na tym, aby rozwijać swój biznes również w krajach europejskich. W roku 2006 firma promowała nową serię swoich samochodów czyli LS 460 i LS 460L, które to uchodzą za pierwsze auta posiadające automatyczny system parkowania. Międzynarodowe jury zdecydowało się na przyznanie im tytułu Word Car of Year 2007. Rok 2005 zapoczątkował zainteresowanie marki badaniem technologii hybrydowej, co zaowocowało pojawieniem się modeli SUV RX400h, który posiadał właśnie tego typu napęd. Lexus postanowił również rozszerzyć gamę produkowanych przez siebie samochodów o modele sportowe.

Kupuj online części samochodowe filtr oleju, filtr kabinowy węglowy, sprzęgła, sprężyny, zestawy rozrządu, przeguby napędowe, sworznie wahaczy, tuleje i piasty koła, aby bezpiecznie i komfortowo poruszać się swoim pojazdem.

Posiadasz warsztat i nie tylko, napisz mamy dla Ciebie indywidualną ofertę. Ekspresowa dostawa. Wyszukiwanie części po VIN. Pewnie i bezbłędnie.

facebook