check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
FILTROWANIE TOWARÓW
Cena produktu:
Przelewy24

Alternator / pojedyncze części

Alternator w samochodzie to standardowa prądnica prądu przemiennego. Wykorzystuje pracę silnika do wytwarzania energii elektrycznej i ładowania akumulatora. Alternator wytwarza też podczas pracy silnika energię potrzebną do pracy silniczków elektrycznych (np. układu chłodzenia). Bezpośrednio napędzany jest przez wał korbowy silnika za pomocą paska napędowego. Alternator jest urządzeniem elektrycznym i składa się z kilkunastu elementów, więc jego naprawy najlepiej powierzać fachowcom, zwłaszcza gdy układ wyposażony jest w sprzęgło.

Jeśli alternator ulegnie awarii, może to objawiać się stale rozładowanym lub przegrzewającym się akumulatorem, a co za tym idzie – niesprawnością całego pojazdu od rozrusznika po klimatyzację. W części modeli możliwa jest regeneracja wadliwego alternatora, jeśli uszkodzeniu uległy jedynie jego niewielkie elementy (szczotki, diody itp.). Jeśli natomiast alternator odsłużył swoje, należy dokonać wymiany na nowy, najlepiej markowy. Zdarzy się to prawdopodobnie po przejechaniu 200 000 km.

Poszukujesz alternatora do swojego samochodu? W sklepie motoryzacyjnym Auto Części Zielonki go znajdziesz. Wybierz markę, model oraz typ silnika i ciesz się bogatą ofertą różnych producentów.
W razie problemów skontaktuj się w nami mailowo sklep@autoczescizielonki.pl lub telefonicznie 12 415 20 64; 698 870 592.

facebook