check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 500zł gratis
FILTROWANIE TOWARÓW
Cena produktu:
Przelewy24

Pasek rozrządu / zestaw

Pasek rozrządu przenosi siłę z wału korbowego na popychacze i wałek rozrządu. Stanowi więc jedne z podstawowych elementów układu napędowego. Występuje w większości modeli samochodów osobowych, ale nie wszystkich (niektóre mają łańcuchy rozrządu lub odpowiednie koła zębate). Pasek rozrządu jest wielowarstwowym pasem wyposażonym w „zęby” dopasowane do kół zębatych użytych w elementach, które łączy.

W zależności od modelu może wytrzymać 60 000 do nawet 150 000 km, w końcu jednak zużywa się i wymaga wymiany. Zdecydowanie nie warto z nią czekać, aż pasek zużyje się całkiem i zerwie. Awaria taka następuje zazwyczaj podczas jazdy i może być przyczyną wypadku, a ponadto w momencie zerwania paska rozrządu uszkodzeniu ulegają inne elementy silnika. Potencjalnie może dojść nawet do sytuacji gdy cały silnik musi zostać wymieniony. Dlatego konieczne jest wymienianie paska po wskazanej przez producenta ilości przejechanych kilometrów, najlepiej wraz z elementami dodatkowymi (np. napinaczami). Mimo wyższej ceny markowych części, zalecamy wybieranie ich zamiast tańszych odpowiedników, które często wykonane są ze słabszych materiałów i pęknąć już po 10 000 km.

Poszukujesz paska rozrządu do swojego samochodu? W sklepie motoryzacyjnym Auto Części Zielonki go znajdziesz. Wybierz markę, model oraz typ silnika i ciesz się bogatą ofertą różnych producentów.
W razie problemów skontaktuj się w nami mailowo sklep@autoczescizielonki.pl lub telefonicznie 12 415 20 64; 698 870 592.