check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
  1. Strona główna
  2. Marki samochodów
  3. Części RENAULT - katalog części RENAULT
Powrót
Wybierz model

Części samochodowe do RENAULT


Poszukujesz części motoryzacyjnych do swojego Renaulta? Wybierz model i sprawdź naszą bogatą ofertę:


Kilka zdań o samochodach Renault

Koncern ten został założony pod koniec XIX wieku przez trzech braci - Marcela, Fernanda i Louisa Renault. W 1900 roku, czyli rok po założeniu spółki, powstał ich pierwszy automobil. Na początku montowano silniki pochodzące od innych producentów, jednak w 1902 jeden z braci skonstruował silnik o pojemności 3750 cm3 i mocy 25 KM. Dwóch z trzech braci odeszło ze spółki bardzo wcześnie, jeden zginął w wypadku, a drugi miał poważne problemy zdrowotne, w skutek czego wszelkie obowiązki spadły na Louisa. Pierwsza wojna światowa przyniosła koncernowi rozgłos, gdyż dzięki wyprodukowanym przez niego taksówkom, ponad pięciuset paryskich żołnierzy zostało przewiezionych i w konsekwencji zatrzymali oni Niemców. Było to pierwsze tego typu wykorzystanie samochodów w celu przemieszczenia znacznej ilości sił zbrojnych. Następnie po śmierci Louisa firmę upaństwowiono i pierwsze samochody zaczęły zjeżdżać z linii produkcyjnych. Renault 4CV był pierwszym autem koncernu i zadebiutował w 1947 roku. Przez 15 kolejnych lat wyprodukowano ponad milion egzemplarzy samochodu, a w roku 1984 zaprezentowano pierwszy w Europie samochód jednobryłowy. Hitem okazał się model Renault 19.

Części do samochodów francuskich

Historia bardziej współczesna

Wywodzący się z Francji koncern pracował do połowy lat 60. XX wieku nad samochodem, który miałby podbić całą Europę, i tak w roku 1972 swojej premiery doczekał się model Renault 5. Światowy kryzys, który wpłynął na wzrost cen paliw sprawił, że model ten spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Miał on lekką konstrukcję nadwozia, bardzo pojemne wnętrze i wyposażony był w oszczędne jednostki napędowe, a części samochodowe Renault były niezawodnej jakości. Już kilka lat po nim na rynku pojawił się Renault 18, a w roku 1980 w Genewie, podczas targów zadebiutował model Fuego, który przyniósł ogromny sukces w dziedzinie sprzedaży. Dziesięć lat później na ulicach pojawił się model Clio, który obecnie posiada cztery generacje : Twingo, Laguna, Megane i Thalia. Pojawił się również model dostawczy Kangoo, który zaczął być produkowany w 1998 roku. Obecnie Renault współpracuje z pochodzącą z Rumunii Dacią, którą wykupuje, można również zaobserwować powstawanie aliansu Renault-Nissan, co przynosi znaczny rozwój w segmencie produkcji nowoczesnych części samochodowych.

Kupuj online części samochodowe filtr oleju, filtr kabinowy węglowy, sprzęgła, sprężyny, zestawy rozrządu, przeguby napędowe, sworznie wahaczy, tuleje i piasty koła, aby bezpiecznie i komfortowo poruszać się swoim pojazdem.

Posiadasz warsztat i nie tylko, napisz mamy dla Ciebie indywidualną ofertę. Ekspresowa dostawa. Wyszukiwanie części po VIN. Pewnie i bezbłędnie.

facebook