check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 500zł gratis

Filtr oleju - wybierz markę

Filtr oleju jest elementem układu smarowania silnika w pojeździe. Pełni w nim bardzo ważną rolę, jaką jest oczyszczanie oleju z zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych, dostających się do niego podczas pracy jednostki napędowej. Dzięki temu olej zachowuje swoje parametry, pozwalając jednocześnie na sprawne chłodzenie jednostki napędowej. Jeśli filtr ulegnie uszkodzeniu lub nie będzie regularnie wymieniany, elementy ruchome silnika mogą zostać uszkodzone.

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje filtrów. Pierwszy to filtry puszkowe, które składają się z obudowy i wkładu. Drugi natomiast to wkład filtrowy, który nie posiada własnej obudowy, ponieważ jest zintegrowaną częścią silnika. Filtry najczęściej umieszczane są jak najniżej, przez co wyłapują więcej zanieczyszczeń opadających na dno bloku silnika.
Wymiana filtru oleju nie jest czynnością trudną, najważniejszą rzeczą podczas jej przeprowadzania jest dokładne i szczelne zamocowanie. W przypadku nieszczelnego dopasowania filtr staje się nieefektywny, ponieważ będzie przepuszczał zanieczyszczenia czego konsekwencją może być zatarcie silnika.

Poszukujesz filtra oleju do swojego samochodu? W sklepie motoryzacyjnym Auto Części Zielonki go znajdziesz. Wybierz markę, model oraz typ silnika i ciesz się bogatą ofertą różnych producentów.
W razie problemów skontaktuj się w nami mailowo sklep@autoczescizielonki.pl lub telefonicznie 12 415 20 64; 698 870 592.