check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 500zł gratis
FILTROWANIE TOWARÓW
Cena produktu:
Przelewy24

Filtr oleju

Filtry oleju w AutoCzesciZielonki.pl 

Filtr oleju jest elementem układu smarowania silnika w pojeździe. Pełni w nim bardzo ważną rolę, jaką jest oczyszczanie oleju z zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych, dostających się do niego podczas pracy jednostki napędowej. Dzięki temu olej zachowuje swoje parametry, pozwalając jednocześnie na sprawne chłodzenie jednostki napędowej. Jeśli filtr ulegnie uszkodzeniu lub nie będzie regularnie wymieniany, elementy ruchome silnika mogą zostać uszkodzone.

Puszkowe wkłady filtron

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje filtrów. Pierwszy to filtry puszkowe, które składają się z obudowy i wkładu. Drugi natomiast to wkład filtrowy, który nie posiada własnej obudowy, ponieważ jest zintegrowaną częścią silnika. Filtry najczęściej umieszczane są jak najniżej, przez co wyłapują więcej zanieczyszczeń opadających na dno bloku silnika.
Wymiana filtru oleju nie jest czynnością trudną, najważniejszą rzeczą podczas jej przeprowadzania jest dokładne i szczelne zamocowanie. W przypadku nieszczelnego dopasowania filtr staje się nieefektywny, ponieważ będzie przepuszczał zanieczyszczenia czego konsekwencją może być zatarcie silnika.

Bezpłatny dobór części samochodowych

Filtr oleju- co ile wymieniać ? - Sprawdź

Jak sprawdzić przebieg auta?