check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
FILTROWANIE TOWARÓW
Cena produktu:
Przelewy24
  1. Strona główna
  2. Marki samochodów
  3. Części FORD - katalog części FORD
Powrót
Wybierz model

Części samochodowe do FORD

Auta Ford

Amerykański producent samochodów, który od 1903 roku do dziś znajduje się w gronie pięciu największych fabryk świata. Koncern został założony przez Henrego Forda i jego nazwiskiem sygnowane są modele samochodów.

Bezpłatny dobór części samochodowych

Blog motoryzacyjny - Porady Eksperta - Sprawdź Sam

Części do samochodów francuskich

Części do samochodów włoskich

Części do samochodów amerykańskich

Części do samochodów japońskich

Części do samochodów niemieckich

Marka inna niż wszystkie

Amerykański gigant motoryzacji rozpocząć karierę od motoryzacji, ale nie produkcji samochodów. Początkowo zajmował się silnikami, rowerami, a nawet motocyklami. Dopiero w momencie założenia firmy jej profilem stała się produkcja samochodów. Do 1914 roku marka współpracowała z Dodge, który formalnie nie był jeszcze koncernem. Zajmował się dostarczaniem silników na potrzeby Forda-T, który w pewnym okresie czasu uznawany był za najlepszy pojazd na świecie. Po 1914 roku Ford i Dodge poszli własnymi ścieżkami, lecz do dzisiaj przetrwała jedynie pierwsza marka. 
Za sukcesem samochodów Ford stoi nie kto inny, a sam Henry. Marka wyróżnia się ogromem stresów, jakie musiała przeżyć w czasach największych kryzysów. Firma przetrwała obydwie Wojny Światowe oraz dwa najpoważniejsze krachy na giełdzie i upadki największych banków (po upadku banku Brothers Ford o mało nie zbankrutował). Ford wybronił się jakością swoich samochodów oraz odpowiedzialnym podejściem w kwestii finansów. Swego czasu fabryka zatrudniała ponad 100 000 osób i posiadała własne lasy, kopalnie oraz huty. Przez pewien okres czasu Ford był w stanie samodzielnie wyprodukować wszystkie potrzebne podzespoły. Dzisiaj tak już nie jest.

Ford - auto luksusowe, ale tanie w utrzymaniu

Ford wreszcie dogonił europejską konkurencję i obecnie znajduje się na tym samym poziomie co Audi. Firma zadbała o jakość karoserii i wyposażyła samochody w blachy ocynkowane. To w sumie nowość, gdyż na tym elemencie oszczędność wdrożył już sam Henry Ford. Sporo można napisać o silnikach. Jednostki benzynowe uznawane są za najlepsze na świecie, zaś diesle porównywalne do BMW i Volkswagen. Bardzo ważne są auto części Ford, które są po prostu tanie. To tworzy kontrast do ceny bazowej pojazdów. Nowe modele kosztują niemal tyle samo co dobre Audi, a w przypadku remontu ich naprawa jest wielokrotnie tańsza. Dzięki temu Ford przeżywa obecnie największy rozkwit, gdyż sprzedaje się w nakładzie ponad 5 milionów pojazdów rocznie!
Ford to klasa sama w sobie. Zwłaszcza modele napędzane benzyną sprawią radość każdemu, wymagającemu kierowcy!

Kupuj online części samochodowe filtr oleju, filtr kabinowy węglowy, sprzęgła, sprężyny, zestawy rozrządu, przeguby napędowe, sworznie wahaczy, tuleje i piasty koła, aby bezpiecznie i komfortowo poruszać się swoim pojazdem.

Posiadasz warsztat i nie tylko, napisz mamy dla Ciebie indywidualną ofertę. Ekspresowa dostawa. Wyszukiwanie części po VIN. Pewnie i bezbłędnie.

Poszukujesz części motoryzacyjnych do swojego Forda? Wybierz model i sprawdź naszą bogatą ofertę:

facebook