check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
  1. Strona główna
  2. Marki samochodów
  3. Części FORD - katalog części FORD
Powrót
Wybierz model

Części samochodowe do FORD

Poszukujesz części motoryzacyjnych do swojego Forda? Wybierz model i sprawdź naszą bogatą ofertę:


Auta Ford

Amerykański producent samochodów, który od 1903 roku do dziś znajduje się w gronie pięciu największych fabryk świata. Koncern został założony przez Henrego Forda i jego nazwiskiem sygnowane są modele samochodów.

Części do samochodów amerykańskich

Marka inna niż wszystkie

Amerykański gigant motoryzacji rozpocząć karierę od motoryzacji, ale nie produkcji samochodów. Początkowo zajmował się silnikami, rowerami, a nawet motocyklami. Dopiero w momencie założenia firmy jej profilem stała się produkcja samochodów. Do 1914 roku marka współpracowała z Dodge, który formalnie nie był jeszcze koncernem. Zajmował się dostarczaniem silników na potrzeby Forda-T, który w pewnym okresie czasu uznawany był za najlepszy pojazd na świecie. Po 1914 roku Ford i Dodge poszli własnymi ścieżkami, lecz do dzisiaj przetrwała jedynie pierwsza marka. 
Za sukcesem samochodów Ford stoi nie kto inny, a sam Henry. Marka wyróżnia się ogromem stresów, jakie musiała przeżyć w czasach największych kryzysów. Firma przetrwała obydwie Wojny Światowe oraz dwa najpoważniejsze krachy na giełdzie i upadki największych banków (po upadku banku Brothers Ford o mało nie zbankrutował). Ford wybronił się jakością swoich samochodów oraz odpowiedzialnym podejściem w kwestii finansów. Swego czasu fabryka zatrudniała ponad 100 000 osób i posiadała własne lasy, kopalnie oraz huty. Przez pewien okres czasu Ford był w stanie samodzielnie wyprodukować wszystkie potrzebne podzespoły. Dzisiaj tak już nie jest.

Ford - auto luksusowe, ale tanie w utrzymaniu

Ford wreszcie dogonił europejską konkurencję i obecnie znajduje się na tym samym poziomie co Audi. Firma zadbała o jakość karoserii i wyposażyła samochody w blachy ocynkowane. To w sumie nowość, gdyż na tym elemencie oszczędność wdrożył już sam Henry Ford. Sporo można napisać o silnikach. Jednostki benzynowe uznawane są za najlepsze na świecie, zaś diesle porównywalne do BMW i Volkswagen. Bardzo ważne są auto części Ford, które są po prostu tanie. To tworzy kontrast do ceny bazowej pojazdów. Nowe modele kosztują niemal tyle samo co dobre Audi, a w przypadku remontu ich naprawa jest wielokrotnie tańsza. Dzięki temu Ford przeżywa obecnie największy rozkwit, gdyż sprzedaje się w nakładzie ponad 5 milionów pojazdów rocznie!
Ford to klasa sama w sobie. Zwłaszcza modele napędzane benzyną sprawią radość każdemu, wymagającemu kierowcy!

Kupuj online części samochodowe filtr oleju, filtr kabinowy węglowy, sprzęgła, sprężyny, zestawy rozrządu, przeguby napędowe, sworznie wahaczy, tuleje i piasty koła, aby bezpiecznie i komfortowo poruszać się swoim pojazdem.

Posiadasz warsztat i nie tylko, napisz mamy dla Ciebie indywidualną ofertę. Ekspresowa dostawa. Wyszukiwanie części po VIN. Pewnie i bezbłędnie.

facebook