check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
Wybierz typ silnika

Części samochodowe do FORD FIESTA VII (HJ, HF)

Poszukujesz części motoryzacyjnych do swojego Forda Fiesta MK7? Wybierz typ i sprawdź naszą bogatą ofertę:

Historia modelu Ford Fiesta MK7

Światowa premiera Forda Fiesta MK7 odbyła się w 2016 roku w siedzibie europejskiego oddziału Forda w Kolonii. Model ten, ze względu na ogromną popularność swojego poprzednika, przeszedł całkowitą ewolucję stylizacji nadwozia, jednocześnie zachowując podobieństwa do szóstej generacji Fiesty. Siódma wersja tej marki zyskała smukłą linię nadwozia oraz przód z charakterystycznym dużym wlotem powietrza.

W przeciwieństwie do swojego poprzednika Ford Fiesta MK7 nie jest samochodem światowym. Został wprowadzony do produkcji tylko na rynku europejskim. W pozostałych krajach Ford wycofał się z klasy miejskiej poprzez zainicjowanie nowej polityki modelowej. W Polsce Fiesta siódmej generacji pojawiła się w 2017 roku. Jedną z ważnych nowości tego modelu jest wersja Vignale, która miała bardziej prestiżowe wyposażenie. W 2018 roku Ford przedstawił także tradycyjną, sportową odmianę tego auta - jest nią Fiesta ST. Dodatkowo pojawiły się również nowe warianty osobowych modeli Forda stylizowane na crossovera.

Ford Fiesta MK7 - stylistyka nadwozia

Ford Fiesta MK7 stylistyką nawiązuje do swojego poprzednika. Nowsza wersja posiada ten sam charakterystyczny trapezoidalny grill, natomiast przednie światła zostały otoczone LED-owym paskiem. Linia boczna Fiesty siódmej generacji została zachowana taka sama jak w we wcześniejszej wersji. Inaczej jest z tylnymi światłami. Te zostały przeniesione z górnej części słupka C i umieszczone poziomo na tylnej klapie bagażnika. Ford Fiesta MK7 jest większy od poprzedniego modelu - jest od niego dłuższy o 71 mm (4040 mm) i szerszy o 13 mm (1735 mm). Zwiększył się także rozstaw osi i waga pojazdu.

Wnętrze modelu Ford Fiesta MK7

Ford Fiesta MK7 zyskał dużo lepsze wnętrze od swojego poprzednika. Modernizacji uległo praktycznie całe wyposażenie auta. Przede wszystkim zastosowano materiały lepszej jakości, unowocześniono układ przełączników oraz kształt deski rozdzielczej. Górna część kokpitu została pokryta miękkim tworzywem, a dolna partia i boczki w drzwiach wykonano z twardego plastiku. Zmodyfikowano także układ przycisków w kierownicy. Obecnie można z niej sterować komputerem pokładowym, systemem multimedialnym i tempomatem. Fotele w nowszej wersji zostały wyprofilowane od nowa, a z tyłu zyskujemy większą przestrzeń, dzięki większemu rozmiarowi tego modelu. Wielkość bagażnika pozostałs bez zmian - pomieści od 292 l do 1092 l bagażu.

Silnik i części Ford Fiesta MK7

Ford Fiesta MK7 jest dostępny w czterech wariantach jednostek napędowych benzynowych i dwóch Dieslach. Silniki benzynowe mają pojemności 1.25 l - oferowane są w dwóch wersjach: 60- i 80-konnej. Istnieją także modele z motorem 1.4 l o mocy 96 KM oraz najmocniejszy 1.6 l z mocą 120 KM. W wersji siódmej generacji znajdziemy także auta z jednostkami wysokoprężnymi: 1.4 l i 1.6 l TDCi - pierwsza z nich oferuje 70 KM, a drugi - 95 KM. Obydwa silniki korzystają z technologii Common Rail.

Części samochodowe Ford Fiesta MK7 są łatwo dostępne. Na rynku znajdziemy podzespoły oryginalne oraz tańsze zamienniki. Nie ma problemu z serwisowaniem.

Zalety i wady Forda Fiesta MK7

Do zalet Forda Fiesta MK7 zaliczymy:

  • Ciekawa stylistyka nadwozia.
  • Niskie zużycie paliwa.
  • Bogate i dobrze wyposażone wnętrze.

Wady Forda Fiesta MK7 to:

  • Mała moc silników.
  • Awaryjność układu klimatyzacyjnego.
  • Słaba jakość automatycznych skrzyń biegów.
facebook