check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
Wybierz typ silnika

Części samochodowe do FORD MONDEO III (B5Y)

Poszukujesz części motoryzacyjnych do swojego Forda Mondeo MK3? Wybierz typ i sprawdź naszą bogatą ofertę:

Historia modelu Ford Mondeo MK3

Trzecia generacja modelu Ford Mondeo pojawiła się w 2000 roku i była produkowana do 2007 roku. Ten model okazał się bardzo udanym następcą MK2, a do tego jest znacznie większy. Jego konstrukcję opracowano zupełnie od nowa i zgodnie z nurtem stylistycznym New Edge. W Fordzie Mondeo MK3 duży nacisk położono na kwestie bezpieczeństwa. Wprowadzony został m.in. system IPS (Intelligent Protection System) dobierający odpowiednio do sytuacji użycie poduszek i kurtyn powietrznych. Ponadto pojawiły się tam takie systemy jak ABS i ESP w standardowym wyposażeniu.

Ford Mondeo MK3 – stylistyka nadwozia

Jeśli ktoś szuka części do Forda Mondeo MK3, powinien zwrócić uwagę, że ten model dostępny jest w kilku wariantach nadwozia:

 • 5-drzwiowy liftback,
 • 4-drzwiowy sedan,
 • 5-drzwiowe kombi.

Nadwozie Forda Mondeo trzeciej generacji to już nowe podejście stylistyczne nazywane New Edge. Pojawiają się ostre linie i motyw trójkąta (np. tylne lampy), a do tego nadkola zostały mocno wyeksponowane. W 2003 roku Ford dokonał liftingu modelu Mondeo, po którym samochód otrzymał nowy kształt przedniego zderzaka, odmienione reflektory, pojawiła się chromowana atrapa chłodnicy i białe kierunkowskazy z tyłu. Po kolejnym liftingu w 2005 roku kierunkowskazy stały się przezroczyste. Ponadto producent zaoferował także sportową wersję Mondeo ST 220 z dodatkowymi spojlerami i ksenonowymi reflektorami.

Wnętrze modelu Ford Mondeo MK3

Ford Mondeo MK3 kombi i pozostałe wersje zyskały nową stylistykę w porównaniu do Forda Mondeo MK2. Przede wszystkim pojawiły się w tej przestrzeni lepsze i trwalsze materiały oraz skórzana tapicerka. Kabina stała się bardziej komfortowa i bardziej elegancka. Duży nacisk został postawiony na ergonomię wnętrza i na zapewnienie dużej przestrzeni pasażerom. Do tego pojawiło się bogate wyposażenie jak system audio marki Sony, nawigacja satelitarna itd. W sumie dostępnych jest aż 11 wersji wyposażenia Ford Mondeo MK3. 

Silnik i części Ford Mondeo MK3

Zarówno silniki wysokoprężne, jak i benzynowe  Ford Mondeo trzeciej generacji dostępne są w bardzo wielu wersjach. W przypadku Diesla producent zrezygnował z pojemności 1.8 na rzecz 2.0 w nowoczesnej, 16-zaworowej wersji silnika TDCI o mocy 115 KM, 130 KM i 155 KM. Do wyboru jest także 2.0 TDDi w wersji 90 KM i 115 KM. Nieco większy wybór jest w przypadku silników benzynowych. Jednostka napędowa o pojemności 1.8 występuje w trzech wariantach (110 KM, 115 KM i 130 KM), do tego można wybrać silnik 2.0 (145 KM), 2.5 (170 KM), 3.0 (204 KM) i najmocniejszą jednostkę w wersji sportowej ST 220 (226 KM).

Dużą zaletą jest to, że części samochodowe Ford Mondeo MK3 są łatwo dostępne. Ponadto można znaleźć wiele zamienników dobrej jakości. Nie ma zatem problemu z serwisowaniem tego modelu.

Zalety i wady Forda Mondeo MK3

Do zalet Forda Mondeo MK3 można zaliczyć:

 • Duża dostępność części zamiennych.
 • Wysokiej klasy układ jezdny.
 • Eleganckie nadwozie.
 • Wygodna kabina.
 • Dobre wyniki w testach bezpieczeństwa.

Wady Forda Mondeo MK3 to głównie:

 • Nadwozie i podwozie ulegają szybko korozji.
 • Częste awarie silników 2.0 TDCI.
 • Częste awarie zamka maski.
facebook