check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
Wybierz typ silnika

Części samochodowe do FORD GALAXY II (WA6)

Poszukujesz części motoryzacyjnych do swojego Forda Galaxy MK2? Wybierz typ i sprawdź naszą bogatą ofertę:

Historia modelu Ford Galaxy MK2

Pierwsza generacja Forda Galaxy powstała we współpracy z Volkswagenem, natomiast przy projektowaniu modelu Galaxy MK2 Ford postawił na własną konstrukcję. Była ona opracowana na nurcie stylistycznym Kinetic Design. W stylistyce wykorzystano motyw trapezu, nadwozie jednak zachowało jednobryłową, kanciastą sylwetkę. Pierwszy model Forda Galaxy drugiej generacji został zaprezentowany w 2006 roku. Jego produkcję zakończono w 2015 roku.

W 2010 roku Ford Galaxy MK2 przeszedł facelifting. Jednak modernizacja ograniczała się tylko do kosmetycznych zmian wizualnych. Auto zyskało nową, większą atrapę chłodnicy z chromowanymi poprzeczkami oraz przestylizowane zderzaki.

Ford Galaxy MK2 dostępny był w następujących wersjach wyposażenia:

 • Trend,
 • Ghia,
 • Titanium.

Ford Galaxy MK2 - stylistyka nadwozia

Ford Galaxy MK2 to rodzinny, pięciodrzwiowy minivan z segmentu D. Od modelu pierwszej generacji różni się ciekawszą stylistyką. Światła przednie zyskały trójkątny kształt, co zdecydowanie poprawiło wygląd auta. Poziomy pas świateł tylnych zastąpiono oddzielnymi lampami o lekko trójkątnym kształcie. Nadwozie zmodernizowanego Forda Galaxy zachowało wymiary pierwszej generacji. Ważnym atutem tego modelu jest duże przeszklenie, dzięki czemu kierowca ma dobrą widoczność w każdym kierunku.

Wnętrze modelu Ford Galaxy MK2

Stylistyka wnętrza modelu Ford Galaxy MK2 nie jest specjalnie wyszukana. Konsola centralna jest stylizowana na tę stosowaną w Volkswagenie Passat B5. Dodatkowo we wnętrzu tej wersji wykorzystano wiele rozwiązań z Forda Mondeo trzeciej generacji. Kierownica i zegary są proste. Ciekawym elementem jest analogowy zegarek znajdujący się na szczycie deski rozdzielczej. Poprawiła się również jakość materiałów użytych do wykończenia wnętrza. Ten rodzinny minivan ma bardzo przestronną kabinę, która obejmuje siedem oddzielnych pełnowymiarowych foteli. Dodatkowo wewnątrz Forda Galaxy MK2 mieści się mnóstwo praktycznych schowków oraz pojemny bagażnik, w którym spakujemy od 266 l do nawet 2610 l bagażu po złożeniu tylnych foteli

Silnik i części Ford Galaxy MK2

Ford Galaxy MK2 dostępny był z silnikami benzynowymi, jak również z wysokoprężnymi jednostkami. Początkowo modele te opierały się o jednostki autorstwa Forda, konstrukcji PSA. Były to benzyniaki o pojemności 2.0 l (107 kW/145 KM) i 2.3 l (118 kW/161 KM). W ofercie były także Diesle o pojemności 1.8 l (92 kW/125 KM) i 2.0 l w kilku wersjach mocy - od 82 kW/115 KM do 129 kW/175 KM. W 2010 roku po faceliftingu do oferty silników wprowadzono jednostki Ecoboost: benzynowe 1.6 l i 2.0 l oraz Diesla 1.6 l i 2.2 l z filtrem cząsteczek stałych DPF.

Części samochodowe Ford Galaxy MK2 są tanie i łatwo dostępne. Nie ma problemu z serwisowaniem żadnych układów tego modelu. Na rynku znajdziemy podzespoły oryginalne, jak również tańsze zamienniki.

Zalety i wady Forda Galaxy MK2

Do zalet Forda Galaxy MK2, zaliczymy:

 • Przestronne i komfortowe wnętrze.
 • Duży bagażnik.
 • Lekkie prowadzenie pomimo sporych gabarytów.
 • Duży wybór silników.

Wady Forda Galaxy MK2 to:

 • Brak filtra DPF w początkowych modelach Diesla.
 • Brak koła zapasowego.
 • Słaba trwałość zawieszenia.
 • Awarie klimatyzacji.
facebook