check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
Wybierz typ silnika

Części samochodowe do FORD MONDEO V sedan (CD)

Poszukujesz części motoryzacyjnych do swojego Forda Mondeo MK5? Wybierz typ i sprawdź naszą bogatą ofertę:

Historia modelu Ford Mondeo MK5

Ford Mondeo piątej generacji (MK5) zadebiutował jesienią 2012 roku na salonie paryskim. Pierwsze egzemplarze tego eleganckiego modelu pojawiły się na drogach Europy już pod koniec 2014 roku po debiucie w październiku tego roku na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie. W tej wersji Forda Mondeo dostępne są trzy wersje wyposażenia:

  • Ambiente Plus,
  • Gold Edition,
  • Titanium.

Ford Mondeo MK5 został zbudowany na nowej płycie podłogowej CD. Otrzymał również zupełnie nową konstrukcję tylnego zawieszenia. Pojazd ten został stworzony na rynek światowy. Jest identyczny z drugą generacją modelu Fusion stworzoną na rynek Ameryki Północnej. Bliźniacza odmiana wykonana dla Amerykanów została zaprezentowana w styczniu 2012 roku na Detroit Auto Show, dopiero kilka miesięcy później odbyła się europejska premiera auta na Paris Motor Show jako piąta generacja Forda linii Mondeo.

Ford Mondeo MK5 – stylistyka nadwozia

Ford Mondeo MK5 w pięciodrzwiowej wersji nadwoziowej jest nieco dłuższy od swojego poprzednika czwartej generacji (4871 mm), został zwężony i obniżony. Jego szerokość to 1852 mm, a wysokość - 1482 mm. Obecna stylistyka nadwozia nawiązuje do innych modeli Forda. Podobnie jak one auto piątej generacji posiada charakterystyczny, wielki, chromowany grill, a przednie lampy są duże i jaskrawe. Tylna część nadwozia jest bardzo podobna do poliftowej wersji MK4. Jednak MK5 ma z tyłu lampy w technologii LED. Producenci w piątej generacji Forda umożliwili klientom wybór modelu nadwozia - może to być lifteback lub kombi. Natomiast wersja hybrydowa jest dostępna wyłącznie jako sedan.

Wnętrze modelu Ford Mondeo MK5

Wnętrze Forda Mondeo MK5 jest nowoczesne, eleganckie, a jednocześnie bardzo tradycyjne. Materiały użyte na desce rozdzielczej i na bokach drzwi są miłe w dotyku i prezentują się wyjątkowo estetycznie. Przyciski konsoli środkowej są rozmieszczone w sposób uporządkowany. Bardziej niepokojąca może być ilość przycisków znajdujących się przy kierownicy. Skórzana kierownica jest regulowana na dwóch poziomach.

Niektóre modele Forda Mondeo MK5 mogą mieć panoramiczny dach szklany, który jest oferowany za dopłatą. W modelu lifteback nie jest otwierany, tylko zasłaniany elektrycznie roletą. Pod konsolą radia znajduje się przestronny schowek na telefon. Ford Mondeo MK5 został wyposażony w LED-owe oświetlenie wnętrza z regulacją mocy światła dostosowaną do nastroju użytkownika. 

Silnik i części Ford Mondeo MK5

W piątej generacji Forda Mondeo występuje sześć jednostek napędowych - trzy benzynowe i trzy wysokoprężne. Dodatkowo przygotowano także opcję hybrydową. Podstawowy benzynowy silnik ma 1.5 l pojemności, turbodoładowanie i bezpośredni wtrysk. Natomiast silnik Diesla to 1.6 TDCi o mocy 115 KM, który przyspiesza do 100 km /h w 12,1 s i osiąga maksymalną prędkość 192 km/h. Model hybrydowy oferuje 187 KM. W tej wersji auto przyspiesza do 100 km/h w 9,2 s i rozpędza się do prędkości maksymalnej 187 km/h.

Części Ford Mondeo MK5 są łatwo dostępne dla różnych wariantów tego modelu auta. Nie ma zatem problemu z jego serwisowaniem.

Zalety i wady Forda Mondeo MK5

Do zalet Forda Mondeo MK5 zalicza się:

  • Elegancka, nowoczesna linia nadwozia.
  • Przejrzysty i ergonomiczny kokpit.
  • Bardzo dobre jakościowo materiały wykończeniowe.

Wady Forda Mondeo MK5 to:

  • Niewygodne fotele.
  • Ciasne wnętrze.
  • Przeciętny bagażnik.
facebook