check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
Wybierz typ silnika

Części samochodowe do FORD GALAXY I (WGR)

Poszukujesz części motoryzacyjnych do swojego Forda Galaxy MK1? Wybierz typ i sprawdź naszą bogatą ofertę:

Historia modelu Ford Galaxy MK1

Ford Galaxy MK1 to największy rodzinny model Forda - siedmioosobowy van z segmentu K. Jego produkcję rozpoczęto w 1995 roku. Auto to zaprojektowano w kooperacji z Volkswagenem oraz Seatem. Przez tę współpracę Galaxy ma taką samą konstrukcję jak Volkswagen Sharan i Seat Alhambra. Model Forda charakteryzował się inną atrapą chłodnicy, a także zmodernizowanym układem tylnych lamp.

Siedmioosobowy Ford Galaxy MK1 korzystał z tych samych rozwiązań technicznych jak Seat i Volkswagen. Skonstruowany został na płycie podłogowej Volkswagena, a produkowany był w Portugalii. W drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku był jednym z najpopularniejszych pojazdów Europy Zachodniej w swojej klasie. W 2000 roku Ford Galaxy pierwszej generacji oraz jego bliźniacze wersje przeszły rozległą restylizację. Zmieniono wygląd pasa przedniego oraz tylnej części nadwozia. Reflektory stały się większe, kształtem przypominały te stosowane w modelu Mondeo.

Ford Galaxy MK1 był dostępny w wersji pięciodrzwiowego minivanu. Jego produkcję zakończono w 2005 roku.

Ford Galaxy MK1 - stylistyka nadwozia

Stylistyka nadwozia Forda Galaxy MK1 nie jest najciekawszym projektem Forda. Jest ona mało charakterystyczna i nie zaskakuje wyglądem. Owalne lampy przednie sprawiają, że auto wygląda nudno. Podobnie jest z tyłem pojazdu, pionowa klapa bagażnika przepołowiona jest w poziomie świateł, co nie pasuje do reflektorów przednich. Jedynym urozmaiceniem jest poziome przetłoczenie przeciągnięte od przednich do tylnych drzwi. Komfort jazdy i dobre właściwości jezdne zapewnia niezależne tylne zawieszenie.

Wnętrze modelu Ford Galaxy MK1

Wnętrze Forda Galaxy MK1 to najmocniejszy atut tego modelu. Jest bardzo przestronne, posiada aż siedem foteli. Dzięki rezygnacji z klasycznego tunelu środkowego osoba podróżująca w środku na tylnej kanapie może wygodnie położyć nogi na podłodze. Dodatkowe dwa rozkładane fotele znajdują się w bagażniku. Jakość materiałów użytych do wykonania wnętrza jest bardzo dobra. Przyjemne w dotyku i trwałe jest tworzywo pokrywające kokpit oraz inne plastiki. Ford Galaxy MK1 ma bardzo pojemny bagażnik - zmieści się w nim od 265 l do 2610 l bagażu.

Silnik i części Ford Galaxy MK1

W modelu Ford Galaxy MK1 zastosowano trzy silniki benzynowe i jeden wysokoprężny z dwoma wariantami mocy. Najsłabszy motor benzynowy ma pojemność 2.0 l  i moc 115 KM. Mocniejszy jest silnik 2.3 l o mocy 145 KM. Trzeci benzyniak to sześciocylindrowy silnik o pojemności 2.8 l i mocy 174 KM. Diesel zastosowany w tej wersji ma pojemność 1.9 l i może mieć moc 90 KM oraz 110 KM. 

Części samochodowe Ford Galaxy MK1 są łatwo dostępne. Z serwisowaniem układów zastosowanych w tym modelu nie ma problemu. Katalog części Ford Galaxy MK1 obejmuje podzespoły oryginalne oraz tańsze zamienniki.

Zalety i wady Forda Galaxy MK1

Do zalet Forda Galaxy MK1 zaliczymy:

  • Wygodne i obszerne wnętrze.
  • Możliwość obracania przednich foteli.
  • Duży, pojemny bagażnik.
  • Wysoki komfort jazdy.

Wady Forda Galaxy MK1 to:

  • Częste usterki układu elektronicznego.
  • Nietrwały układ wydechowy.
  • Mało ekonomiczne silniki.
  • Słabe przewietrzanie wnętrza.
facebook