check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
Wybierz typ silnika

Części samochodowe do FORD KUGA I

Poszukujesz części motoryzacyjnych do swojego Forda Kuga MK1? Wybierz typ i sprawdź naszą bogatą ofertę:

Historia modelu Ford Kuga MK1

Ford Kuga jest produkowany od roku 2008. To pierwszy kompaktowy crossover SUV w historii europejskiego oddziału Forda. Jego produkcję poprzedził samochód koncepcyjny o nazwie Iosis X zaprezentowany w 2006 roku. Ten nowoczesny SUV jest następcą Forda Mavericka, który był sprzedawany w Stanach Zjednoczonych także pod nazwą Escape. Ford Kuga MK1 został zaprojektowany zgodnie z zasadą Kinetic Design, podobnie jak inne modele Forda, np. S-Max, Mondeo czy Fiesta.

Ford Kuga MK1 powstał na rozwiniętej konstrukcji płyty podłogowej Forda Focusa MK2. Aby jednak zwiększyć trochę ten model SUV-a, rozstaw osi wydłużono o 5 cm, o tyle samo powiększono rozstaw kół. W ten sposób zyskano więcej przestrzeni w jego wnętrzu.

W 2010 roku konstrukcję tego modelu poddano niewielkiej modernizacji. Ostatnie egzemplarze Forda Kuga MK1 zjechały z linii produkcyjnej w Niemczech i Hiszpanii w 2012 roku. Jednak w tym samym roku w Ameryce Północnej zaprezentowano nową odsłonę tego modelu. Do Europy zawitała ona rok później w 2013 roku.

Ford Kuga MK1 - stylistyka nadwozia

Ford Kuga MK1 to samodzielna konstrukcja Forda. Stylistyka tego pięcioosobowego auta przypomina inne modele Forda (Galaxy, Focus, S-Max). Ford Kuga MK1 charakteryzuje się dynamiczną sylwetką nadwozia, mocnymi przytłoczeniami oraz napompowanymi nadkolami. Światła przednie są lekko skośne i pociągłe, co wraz z innowacyjnie zaprojektowanym pasem przednim nadaje całości niepowtarzalny charakter.

Wnętrze modelu Ford Kuga MK1

Dzięki poszerzeniu i wydłużeniu konstrukcji podłogowej Ford Kuga MK1 zyskał na przestrzeni wewnątrz samochodu. Najbardziej jest to widoczne na przodzie pojazdu oraz w bagażniku, który pomieści od 410 do 1405 l bagażu. Wnętrze tego modelu jest wykończone starannie, jednak użyto w nim materiałów średniej jakości. Dodatkowo znajduje się w nim dużo srebrnych detali z tworzywa sztucznego, co nie każdemu przypadnie do gustu. Bardzo praktyczne rozwiązania zastosowano w bagażniku - klapa jest dzielona na pół, dzięki czemu możemy otworzyć samodzielnie szybę lub całą klapę.

Silniki i części Ford Kuga MK1

Wybór silników w modelu Ford Kuga MK1 jest ograniczony. Podstawowa jednostka Diesla to konstrukcja wspólna Forda oraz koncernu PSA. Początkowo silnik 2.0 miał 136 KM, jednak w 2010 roku zwiększono ją do 140 KM. Wersje 136 KM i 140 KM praktycznie nie różnią się dynamiką. Mocniejszy z silników przystosowany jest do spełniania bardziej rygorystycznych norm ochrony środowiska, jest także oszczędniejszy. Później gama silników Forda Kuga MK1 wzbogaciła się o Diesla 2.0 o mocy 163 KM i jedynego benzyniaka 2.5 Turbo produkcji Volvo o mocy 200 KM.

Części Ford Kuga MK1 są łatwo dostępne. Obecnie nie ma problemu z serwisowaniem żadnego układu. Na rynku dostępne są części Ford Kuga 1 w wersji oryginalnej, jak również w postaci tańszych zamienników.

Zalety i wady Forda Kuga MK1

Do zalet Forda Kuga MK1 zaliczamy:

  • Tanie w naprawach i trwałe zawieszenie.
  • Ekonomiczna eksploatacja.
  • Dobrze zaopatrzony rynek części zamiennych.
  • Bogate wyposażenie wnętrza.

Wady Forda Kuga MK1 to:

  • Częste usterki pompy hamulcowej.
  • Słaba jakość tapicerki.
  • Skromna gama silników.
facebook