check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
  1. Strona główna
  2. Części do samochodów włoskich
Powrót

Części do samochodów włoskich

logo Fiat logo Alfa Romeo
Części do Fiat Części do Alfa Romeo

Samochody włoskie

Auta z Italii są w Polsce bardzo popularne. Części do samochodów włoskich są tanie i łatwo je wymienić, a najpopularniejsze modele kojarzą się bardzo swojsko. Warto jednak pamiętać, że Włochy to nie tylko budżetowe Fiaty, ale też ojczyzna wielu aut sportowych, luksusowych i koncepcyjnych.

Włoski rynek samochodowy

Włosi byli pionierami motoryzacji. W kraju tym powstały legendarne marki takie jak Bugatti, Lamborgini, Maserati, ale też bardzo popularne marki jak Fiat, czy bardziej luksusowa Lancia. Wyścigi i rajdy samochodowe do dziś przyciągają w Italii rzesze fanów, a projektanci zaskakują co jakiś czas kolejnym modelem koncepcyjnym. Podtrzymuje to legendę, ale nie powinno przesłaniać pragmatyzmu większości Włochów.

Pod względem sprzedaży jest to dziesiąty rynek samochodowy na świecie. Włosi kupują głównie małe auta miejskie, z segmentu B. Dominuje rodzimy koncern Fiat, posiadający też marki Lancia, Maserati, Alfa Romeo, Chrysler, Jeep, oraz ciężarówki Iveco. Nieco mniej popularne są małe samochody z Niemiec i Francji, ale większość Włochów preferuje, znane im, włoskie marki.

W porównaniu z podobnej wielkości rynkami, w Italii kupowanych jest dość dużo samochodów nowych, ale możliwie najtańszych i najmniej paliwożernych, a więc takich które optymalnie sprawdzają się na wąskich, zatłoczonych ulicach włoskich miast.

Fiat

Akronim nazwy Fabbrica Italiana Automobili Torino czyli Fabryka Włoskich Samochodów w Turynie jest znany na całym świecie, a koncern jest jednym z największych na świecie przedsiębiorstw produkujących samochody. Działa od 1899 roku, a od 1900 roku produkuje kolejne rozpoznawalne modele. Przez wiele lat pod marką Fiat pojawiały się auta sportowe, wyścigowe, luksusowe i ciężarówki. Stopniowo jednak przeniesiono je do innych marek koncernu, w Fiacie pozostawiając te najpopularniejsze. Bardzo popularne obecnie to Fiat 500 i Fiat Panda. Marka posiada też długą listę budżetowych, a przez to bardzo popularnych na całym świecie modeli jak Uno, Punto, Seicento, Siena i Brava. Fiaty były też produkowane na licencji w innych krajach i przez długi czas królowały na polskich drogach dzięki modelom Fiat 125p i FIAT 126p. Także dostawczy Fiat Ducato wszedł do pierwszej piątki najpopularniejszych samochodów w swojej klasie. Dzięki popularności, części do aut włoskich są bardzo tanie, a mechanicy obeznani z konkretnymi modelami.

Główną przyczyną popularności Fiatów jest ich niska cena. Producent kieruje tę markę do ludzi praktycznych, potrzebujących budżetowych aut rodzinnych i miejskich. Taktyka ta sprawdza się od wielu lat, a sam koncern utrzymuje pozycję w pierwszej dziesiątce największych producentów samochodów osobowych na świecie.

Alfa Romeo

Nazwy Alfa Romeo użyto po raz pierwszy w 1918 roku, ale sama firma istniała już wcześniej jako Darracq i Alfa. Pod marką Alfa Romeo produkowano trolejbusy, samochody wojskowe i terenowe. Po połączeniu z koncernem Fiat, stała się ona miejscem dla samochodów osobowych klasy premium o zacięciu sportowym. Wiele egzemplarzy brało też udział w wyścigach i rajdach samochodowych. Jeszcze niedawno były to niezbyt popularne, choć budzące dużo emocji auta sportowe, Fiat odnowił jednak ofertę tej marki i wyraźnie zwiększył produkcję.

Alfy Romeo tradycyjnie są czerwone, choć można je dostać w innych kolorach. Kolor ten od początku stanowił część symboliki marki, a uzupełniała go czterolistna koniczyna na białym, trójkątnym tle. Części do samochodów włoskich takich jak Alfa Romeo można znaleźć w naszej ofercie, ale marka nie jest u nas bardzo popularna.

Lancia

Lancia powstała już w 1906 roku. Od początku była to marka silnie powiązana ze sportem. Lancie wygrywały wyścigi i rajdy, a stosowane w nich rozwiązania technologiczne wyprzedzały swoje czasy o dziesięć lat. Potem nadeszła era Fiata i Lancia stała się marką koncernu przeznaczoną dla klasy średniej. Bardzo znanymi modelami były np. Lancia Croma i Lancia Delta. Aktualnie pod nazwą Lancia wytwarza się jedynie eleganckie auto miejskie – Ypsilon II, ale fani tej marki wciąż pytają o części do aut włoskich mając na myśli starsze modele.

Mamy lub jesteśmy w stanie sprowadzić części do wszystkich modeli popularnych włoskich aut.

facebook