check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
  1. Strona główna
  2. Marki samochodów
  3. Części ALFA ROMEO - katalog części ALFA ROMEO
Powrót
Wybierz model

Części samochodowe do ALFA ROMEO

https://autoczescizielonki.pl/

Poszukujesz części motoryzacyjnych do swojej Alfy Romeo? Wybierz model i sprawdź naszą bogatą ofertę:


Alfa Romeo to popularna marka wśród kierowców. Na co jednak zwrócić uwagę kupując samochód tej marki? Jakie są jej główne wady oraz zalety? Jak wygląd sytuacja z częściami zamiennymi do samochodów marki Alfa Romeo? Na te oraz na inne pytania postaramy się wam jasno i czytelnie odpowiedzieć, dzięki czemu będziecie wiedzieli na co zwrócić uwagę.

Poznaj markę Alfa Romeo

Włoski producent samochodów, który specjalizuje się w tej branży od 1910 roku. Marka w trakcie swojej historii zrewolucjonizowała motoryzację i to nie tylko włoską, lecz europejską. W 1986 roku Alfa Romeo została sprzedana koncernowi Fiata z Turynu. Od tamtego momentu gigant motoryzacji mocno się skupia na produkcji samochodów osobowych, sportowych, dostawczych oraz sportowych.

Pomimo wielu przeszkód na rynku i bardzo dużej konkurencji, Alfa Romeo posiada swoje własne linie technologiczne, które pozwalają marce skutecznie konkurować z rywalami. Ostatnie modele samochodów bez problemu zdały wszelakie testy bezpieczeństwa i zwłaszcza w Europie środkowej Alfa Romeo jest doceniana za charakterystyczny dźwięk silnika oraz aerodynamikę, którą to większość modeli się wyróżnia.

Części do samochodów włoskich

Alfa Romeo – zakochasz się!

W opiniach kierowców przeważa poczucie, iż Alfę Romeo można pokochać albo znienawidzić. Ma to związek z charakterystyką samochodów, których dźwięk silnika oraz ogólne wrażenia z jazdy mocno się różnią od aut niemieckich, francuskich, a nawet amerykańskich. Samochody marki prowadzi się komfortowo, natomiast zachowanie silnika w momencie dodawania gazu przypomina słynne sceny z filmów o tematyce aut sportowych, kiedy to w momencie startu pojazd niemal zrywa asfalt. 

Alfy Romeo to wdzięczne samochody, które wbrew pozorom nie są drogie w utrzymaniu. Choć z reguły spotykamy modele z wysokoprężnymi silnikami diesla, również jednostki benzynowe są chętnie nabywane. Warto dodać, że spalanie nowych modeli Alfa Romeo jest porównywalne do innych samochodów koncernu Fiat. Modele z silnikiem diesla palą do siedmiu litrów oleju napędowego, zaś jednostki benzynowe zamykają się w sześciu litrach. To bardzo ekonomiczne samochody. 

Decydując się na zakup Alfy Romeo trzeba mieć na uwadze ich specyfikę. To doprawdy te samochody, które rozkochują kierowcę w momencie uruchomienia silnika.

Jakie są opinie na temat marki Alfa Romeo?

Opinie na temat marki Alfa Romeo są pozytywne i wielu użytkowników ceni je sobie za odpowiedni stosunek ceny do jakości — odkąd marka weszła w skład koncernu Fiata, to za stosunkowo niewielką cenę zyskujemy na przykład bardzo przyzwoite auto sportowe, zarówno pod względem wizualnym, jak i równie ważne mechanicznym.

Jednak modele sportowe to nie wszystko, marka ta tworzy również udane modele miejskie, oraz co ciekawe, dosyć przyzwoite SUV-y. Z tego względu marka uznawana wcześniej za  przeznaczoną dla bogaczy, zyskuje wielu zwolenników, nie tracąc przy okazji na wyglądzie czy też osiągach.

Co najczęściej psuje się w samochodach marki Alfa Romeo?

Do najczęściej zaliczanych usterek według użytkowników aut marki Alfa Romeo można zaliczyć takie usterki jak na przykład awarie układów elektrycznych, hamulców, układu wydechowego, oraz oświetlenia.

Słabe i mocne strony samochodów marki Alfa Romeo

Samochody marki Alfa Romeo posiadają mocne, jak i słabe strony.

Mocne strony:

  • wygląd;
  • zwinność aut sportowych;
  • bezawaryjność;
  • stosunek ceny do jakości.

Słabe strony:

  • drobne, lecz uciążliwe usterki;
  • mała liczba serwisów ASO.

 
Części do Alfa Romeo – zobacz ofertę naszego sklepu

W naszym sklepie z częściami samochodowymi znajdziecie bez problemu każdą część zamienną do samochodów Alfa Romeo i co najważniejsze – bez wychodzenia z domu. Ponadto nie musicie się obawiać o ich jakość, ponieważ u nas dostaniecie tylko wysokiej klasy części oryginalne lub najlepsze zamienniki.

facebook