check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
  1. Strona główna
  2. Marki samochodów
  3. FIAT
  4. Części FIAT PANDA (169_)
Powrót
Wybierz typ silnika

Części samochodowe do FIAT PANDA (169_)

Poszukujesz części motoryzacyjnych do swojego Fiata Panda 2? Wybierz typ i sprawdź naszą bogatą ofertę:

Fiat Panda 2 – historia, wersje, części

Fiat Panda to dziś klasyka włoskiej motoryzacji, która wraz z drugą wersją podbiła europejski rynek.

Fiat Panda – historia modelu

Panda to wszystkim dobrze znany samochód osobowy produkowany przez włoską markę Fiat od 1980 roku. Panda 2 został po raz pierwszy zaprezentowany w Genewie w 2003 roku. Był produkowany w latach 2003-2012 i od tamtej pory z taśmy produkcyjnej zjechało blisko 2,2 mln egzemplarzy. Od 2011 roku produkowana jest trzecia generacja pojazdu.

Fiat Panda 2 – różne wersje i wydania

Fiat Panda 2 generacji był 5-drzwiowym hatchbackiem z silnikami benzynowymi o pojemnościach 1.1 l, 1.2 l i 1.4 l (w tej gamie motorów znalazł się również Diesel 1.3 l Multijet). Podstawowy silnik oferował 54 KM mocy i 88 Nm momentu obrotowego. Drugi z kolei generował moc do 69 KM. Benzynowe jednostki tego auta do dziś mają opinię bezawaryjnych.

W 2004 roku pojawiła się wersja z silnikiem Diesla 1,4 l o mocy 75 KM. Jest to jednak bardziej ryzykowny wybór ze względu na deklarowane przez kierowców duże zużycie oleju napędowego. Z biegiem czasu pojawiło się wiele wersji tego samochodu. W 2004 roku zadebiutował Fiat Panda 2 4x4, dobrze radzący sobie w terenie.

20 grudnia 2012 z linii produkcyjnej fabryki Fiata zjechał ostatni Fiat Panda 2 generacji. Oficjalnie zastąpiła go 3 generacja.

Fiat Panda 2 – komfort jazdy

Mimo niewielkiego rozmiaru Fiat Panda 2 może pochwalić się sporą ilością miejsca, zupełnie wystarczającą dla 4 osób. Dodatkową zaletą jest wysoka pozycja za kierownicą i ergonomiczne rozmieszczenie przycisków na pulpicie kierowcy. Bagażnik ma pojemność 206 l, a po złożeniu tylnych siedzeń wzrasta do 860 l.

Fiat Panda 2 części i awaryjność

Fiat Panda 2 uchodzi za samochód mało awaryjny i oszczędny. Często spotykaną awarią jest uszkodzenie pompy paliwowej, co bywa stresujące w czasie jazdy (pojazd momentalnie gaśnie). Wielką zaletą jest to, że części do Fiata Pandy są łatwo dostępne. Naprawa większości usterek nie nastręcza właścicielom trudności i jest relatywnie tania.

facebook