check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
  1. Strona główna
  2. Marki samochodów
  3. Części FIAT - katalog części FIAT
Powrót
Wybierz model

Części samochodowe do FIAT

Poszukujesz części motoryzacyjnych do swojego Fiata? Wybierz model i sprawdź naszą bogatą ofertę:


Samochody marki Fiat

Koncern samochodowy założony w 1899 roku w Turynie. Jest to jedna z najstarszych fabryk w Europie, a w kontekście firm - najstarszy producent samochodów na południu naszego kontynentu. O samej marce, jak również o jej samochodach napisano już bardzo wiele. Firma przez długi czas ściśle współpracowała z władzami PRL, dzięki czemu Polscy kierowcy przez lata użytkowali Fiata 125P i 126P.

Części do samochodów włoskich

Historia koncernu Fiat

Fiat ma za sobą ponad 117 lat historii i w tym czasie musiał stawić czoła dwóm Wojnom Światowym i multum kryzysom finansowym. Obronna ręka z jakiej zawsze słynął Giovanni Angelli sprawiła, że firma do dzisiaj sprzedaje najwięcej samochodów na terenie Włoch, zaś sama marka Fiat uznawana jest za absolutnie globalną. Fiat to nie tylko jedna marka, ale też kilka innych. Firma posiada niemal 100% udziałów Chryslera, który produkowany jest w fabrykach o nazwie Fiat Chrysler Automobiles.

Charakterystyka pojazdów

Marka od początku swojego istnienia zaczęła stawiać na niewielkie samochody. Trudno się temu dziwić, wszak właściciel i założyciel nastawiony był na rynek lokalny, a ten - dużych samochodów po prostu nie lubił. Jako, że w największych miastach Włoch panuje ogromny przepych oraz multum wąskich uliczek, produkcja, np: maluchów była strzałem w dziesiątkę. Minimalizm z którego słynął Angelli musiał się jednak przeobrazić w coś większego, aby koncern miał czego szukać w Europie zachodniej.

Fiat obecnie

Obecnie Fiat, podobnie jak na początku swojego istnienia oferuje samochody małe, średnie, osobowe, dostawcze, SUV oraz limuzyny. Na uwagę zasługuje fakt, iż Fiat od kilku lat mocno stawia na wyposażenie wewnętrzne z czego nie słynął. Dzięki temu marka sprzedaje bardzo dużo samochodów, zaś po kryzysie związanym z modelem Multipla nie ma już śladu i firma prosperuje lepiej, niż kiedykolwiek.
Bardzo ważne są auto części Fiat, które są niezwykle tanie. To sprawia, że auta sprzedają się w sporym nakładzie, gdyż kierowcy w razie awarii mogą kupić oryginalne części za niewielkie pieniądze. Zdaniem ekspertów motoryzacji, to największa i najbardziej widoczna cecha Fiata. 
Fiat to auta tanie, komfortowe i dostępne w wielu gabarytach. Czy warto je posiadać? Licząc na ekonomię zdecydowanie tak!

Kupuj online części samochodowe filtr oleju, filtr kabinowy węglowy, sprzęgła, sprężyny, zestawy rozrządu, przeguby napędowe, sworznie wahaczy, tuleje i piasty koła, aby bezpiecznie i komfortowo poruszać się swoim pojazdem.

Posiadasz warsztat i nie tylko, napisz mamy dla Ciebie indywidualną ofertę. Ekspresowa dostawa. Wyszukiwanie części po VIN. Pewnie i bezbłędnie.

facebook