check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis

Uszczelka głowicy

Uszczelka głowicy silnika mieści się między głowicą, a kadłubem silnika. Uszczelka oddziela od siebie obie części, a także izoluje olej i płyn chłodniczy, które między nimi przepływają. Mimo iż jest elementem nieruchomym, podlega bardzo silnym naprężeniom i różnicom temperatur do 350ºC. Mimo ogromnej wytrzymałości jest więc narażona na zużycie, a jej uszkodzenie może mieć poważne skutki.

Przyczynami przedwczesnej awarii mogą być między innymi: nieprawidłowo założona instalacja LPG, wymuszanie wysokich obrotów na nierozgrzanym silniku, ignorowanie uszkodzeń układu chłodzenia. Pęknięta uszczelka głowicy silnika może odpowiadać za ubytki płynu chłodniczego, nierówną pracę silnika. W przypadku poważnego uszkodzenia, płyn chłodniczy i olej mogą się mieszać, co będzie powodować pękanie elementów układu chłodniczego i bardzo szybkie „zacieranie” się silnika. Całkowicie zniszczona uszczelka może w krótkim czasie spowodować nieodwracalną awarię silnika, toteż nawet mając delikatne podejrzenia, warto zwrócić się do profesjonalnego warsztatu. Uszczelka głowicy silnika nie należy do najdroższych i trudnych w wymianie elementów, a w dodatku psuje się rzadko.

Poszukujesz uszczelki głowicy silnika do swojego samochodu? W sklepie motoryzacyjnym Auto Części Zielonki ją znajdziesz. Wybierz markę, model oraz typ silnika i ciesz się bogatą ofertą różnych producentów.
W razie problemów skontaktuj się w nami mailowo sklep@autoczescizielonki.pl lub telefonicznie 12 415 20 64; 698 870 592.

facebook