check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
FILTROWANIE TOWARÓW
Cena produktu:
Przelewy24

Czujnik prędkości obrotowej koła (ABS lub ESP)

Czujnik ABS jest precyzyjnym elementem układu hamowania, którego podstawowym zadaniem jest liczenie obrotów kół podczas jazdy. Informacja ta jest istotna dla systemów: ESP (system stabilizacji toru jazdy), TC (odpowiada za kontrolę trakcji), VSC, DSC i ABS. Jeśli dane koło obraca się wolniej niż powinno w stosunku do pozostałych lub przestaje obracać się w ogóle, systemy odbierają to jako wpadnięcie w poślizg.

Występują dwa podstawowe rodzaje czujników ABS. Czujniki pasywne wyposażone są w rdzeń z uzwojeniem magnetycznym, które generuje impuls przy każdym zbliżeniu się go niego zęba koła zębatego. Można powiedzieć, że pasywny czujnik ABS liczy zęby koła zębatego, które obraca się z tą samą szybkością co koło jezdne. Aktywne czujniki ABS zamiast pojedynczego rdzenia mają okrągłą tarczę magnetyczną, która pozwala odczytywać szybkość ruchu kół ze znacznie większą dokładnością. Działają też przy prędkościach bliskich zera, gdy czujniki pasywne są bezużyteczne. Mogą więc wymuszać reakcję np. na zsuwanie się zatrzymanego pojazdu po śliskiej nawierzchni.

Poszukujesz czujnika ABS do swojego samochodu? W sklepie motoryzacyjnym Auto Części Zielonki go znajdziesz. Wybierz markę, model oraz typ silnika i ciesz się bogatą ofertą różnych producentów.
W razie problemów skontaktuj się w nami mailowo sklep@autoczescizielonki.pl lub telefonicznie 12 415 20 64; 698 870 592.

facebook