check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
 1. Strona główna
 2. Marki samochodów
 3. FIAT
 4. Części FIAT BARCHETTA (183_)
Powrót
Wybierz typ silnika

Części samochodowe do FIAT BARCHETTA (183_)

Poszukujesz części motoryzacyjnych do swojego Fiata Barchetta? Wybierz typ i sprawdź naszą bogatą ofertę:

Historia modelu Fiat Barchetta

Fiat Barchetta to mały, sportowy roadster produkowany przez włoski koncern Fiat w latach 1995-2005 z dwuletnią przerwą pomiędzy rokiem 2002 a 2004. Pierwsze prace nad tym pojazdem rozpoczęto już w 1990 roku, trwały one aż do 1994 roku. Projekt ten wstępnie nazywano Tipo B Spider 176. Model ten został zaprojektowany przez Andreasa Zapatinasa i Alessandro Cavazza pod nadzorem Petera Barretta Davisa z Centro Stile Fiat.

Fiat Barchetta (wł. łódeczka) został oficjalnie zaprezentowany w 1995 roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Model ten zastąpił równie atrakcyjny pojazd

X1/9 produkowany w latach 70. i 80. Fiat Barchetta został zbudowany na bazie płyty podłogowej Tipo B, która wykorzystana została do stworzenia m.in. modelu Tipo oraz Punto I. Jednostka napędowa do tej wersji została zapożyczona od Punto HGT, a kierownica – od Coupe. W 2004 roku Fiat Brchetta przeszedł face lifting, zmieniono m.in. przednie reflektory oraz przeprojektowano zderzaki. Na polskim rynku model ten pojawił się dopiero w 2001 roku.

Fiat Barchetta – stylistyka nadwozia

Fiat Barchetta to auto sportowe, należące do segmentu B. Jego nadwozie było dość krótkie – mierzyło tylko 3,9 m długości. Charakteryzowało się łagodnymi, sportowymi liniami. Z przodu znajdowały się podwójne świata ukryte pod wspólnym kloszem, z tyłu natomiast lampy zostały podzielone. Wzdłuż nadwozia została naznaczona załamująca się linia, nawiązująca do historycznego Ferrari 166. Kolejną cechą charakterystyczną Fiata Barchetta są ukryte klamki. W miejscu, gdzie powinna być klamka, jest przycisk oraz chromowana listewka. Dopiero po naciśnięciu guziczka okazuje się, że listewka w rzeczywistości jest klamką wyskakującą z drzwi.

Wnętrze modelu Fiat Barchetta

Fiat Barchetta to niewielki samochód sportowy, we wnętrzu ma tylko dwa miejsca siedzące. Wewnątrz kabiny jest mało przestrzeni, fotele również nie należą do największych. Jednak są wygodne i dobrze wyprofilowane, dzięki czemu zapewniają komfort nawet podczas dynamicznej jazdy. Jakość materiałów wykorzystana do stworzenia kokpitu i innych detali kabiny jest dobra.

Fiat Barchetta ma otwierany dach, dzięki czemu można nim podróżować jak kabrioletem. Mechanizm dachowy jest bardzo prosty i mało awaryjny. Gorzej natomiast wygląda jakość materiału, z jakiego wykonano dach. Wymagał on regularnej konserwacji, ponieważ, jeśli jej nie robiono, po dłuższym czasie materiał zaczynał przepuszczać wilgoć. Podobnie jest z uszczelkami. Bagażnik w tym modelu jest niewielki – ma tylko 165 litrów pojemności.

Silniki i części Fiat Barchetta

W modelu Fiat Barchetta zastosowano tylko jeden silnik. Był to znany z Fiata Punto HGT, benzyniak o czterech cylindrach i łącznej objętości skokowej 1.7 l. Motor rozwijał moc 131 KM. Taki silnik zapewniał temu autu sportowemu bardzo przyzwoite osiągi, które dochodziły do 200 km/h. Model ten do 100 km/h przyspieszał w 8,7 s.

Części Fiat Barchetta są bez problemu dostępne. Nie ma kłopotu z serwisowaniem żadnego podzespołu ani układu w tym modelu.

Zalety i wady modelu Fiat Barchetta

Zalety Fiata Barchetta to:

 • Oryginalne nadwozie.
 • Zabezpieczenie antykorozyjne karoserii.
 • Wygodne fotele.
 • Niebanalny kształt deski rozdzielczej.

Wady Fiata Barchetta to:

 • Szybkie zużycie wahaczy i amortyzatorów.
 • Słaba wytrzymałość materiału na otwieranym dachu.
 • Wycieki w układzie napędowym i chłodnicy.
facebook