check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
FILTROWANIE TOWARÓW
Cena produktu:
Przelewy24

Alternator - sprzęgło jednokierunkowe

Sprzęgło alternatora występuje tylko w części alternatorów stosowanych w samochodach osobowych. Wmontowane w koło pasowe (poruszane przez silnik za pomocą paska klinowego) sprzęgło pozwala zniwelować szarpnięcie występujące przy zatrzymaniu pojazdu. Z jednej strony zapobiega, więc nadmiernemu zużyciu sąsiadujących elementów i znacznie zmniejsza wynikający z ich działania hałas, z drugiej zaś komplikuje cały układ i utrudnia wymontowanie alternatora.

W przypadku awarii, ten niewielki element może zakłócić pracę alternatora i doprowadzić do bardzo szybkiego zużycia innych elementów.

Zużyte lub uszkodzone sprzęgło alternatora można wymienić na nowe, co w niektórych modelach daje się nawet zrobić bez wymontowywania alternatora z samochodu. W większości warsztatów mechanicy powinni dokonać wymiany bez kłopotu, trzeba jednak pamiętać o tym by wymieniać element na markowy – z pozoru podobne sprzęgła od różnych modeli mogą nie działać prawidłowo. Alternator jest zbyt ważnym urządzeniem by ryzykować jego uszkodzenie z powodu niedrogiego elementu.

Poszukujesz sprzęgla alternatora do swojego samochodu? W sklepie motoryzacyjnym Auto Części Zielonki ją znajdziesz. Wybierz markę, model oraz typ silnika i ciesz się bogatą ofertą różnych producentów.
W razie problemów skontaktuj się w nami mailowo sklep@autoczescizielonki.pl lub telefonicznie 12 415 20 64; 698 870 592.

facebook