check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
  1. Strona główna
  2. Marki samochodów
  3. Części SKODA - katalog części SKODA
Powrót
Wybierz model

Części samochodowe do SKODA

Poszukujesz części motoryzacyjnych do swojej Skody? Wybierz model i sprawdź naszą bogatą ofertę:


Auta Skoda

Skoda jest czeską marką, której początek datuje się na 1895 rok. Wtedy to mechanik Vaclav Laurin wraz z księgowym rozpoczął produkcję rowerów, co jest zresztą mechanizmem typowym dla większości koncernów produkujących obecnie samochody. Slavia - wypuszczane przez nich na rynek rowery były strzałem w dziesiątkę, toteż mężczyźni zdecydowali się wkroczyć w produkcję motocykli, co również przyniosło oczekiwane profity. Początek XX wieku przyniósł decyzję o wejściu na rynek samochodowy, który wówczas dopiero się rozwijał. Skoda stała się dzięki temu jednym z czterech najstarszych producentów samochodów na świecie. Pierwszy samochód produkcji firmy Skoda pojawiło się na drogach w 1905 roku pod nazwą Voiturettte A. Odniósł on ogromny rynkowy sukces. Zanim wybuchła pierwsza wojna światowa skonstruowano jeszcze jeden samochód o nazwie Faeton. Wojna spowodowała, że spółka zajęła się również produkcją broni. Druga wojna światowa przyniosła zahamowanie produkcji samochodów, a fabryki zostały przejęte przez III rzeszę niemiecką i wykorzystywane na potrzeby przemysłu zbrojeniowego. Kiedy działania wojenne ucichły, wznowiono działalność, ale w dalszym ciągu skupiano się na zbrojeniu i przemyśle z tym związanym. Projekty samochodów były gotowe, ale do końca lat 40. z taśm produkcyjnych zjechał tylko przedwojenny model Popular.

Produkcja pojazdów “cywilnych”

Impulsem do produkowania tego typu samochodów była zmiana nazwy firmy na Fabryka Samochodów Przedsiębiorstwo Państwowe, w skrócie AZNP. Powstały wówczas pierwsze projekty nowych aut oraz części do Skody, co poskutkowało pojawieniem się modelu Skoda Spartak. Obok tego zaczęto zajmować się również produkowaniem samochodów dostawczych i mikrobusów. Części do samochodów Skoda z tamtych lat były toporne, ale wytrzymałe. Celem było wprowadzanie na rynek aut tanich w produkcji, które miały zaspokoić popyt. Wszystkie samochody produkowane do czasu pojawienia się modelu Favorit miały napęd na tylną oś. Produkcja Skody Favorit trwała nieprzerwanie do roku 2005, kiedy to konstrukcyjnie przestarzałe auto zostało zamienione przez model Felicja. Kiedy upadł komunizm w Czechosłowacji, Skoda miała swój przełomowy moment. Mając dotychczas w swojej ofercie tylko jeden model samochodu, koncern nie był w stanie walczyć z konkurencją na rynku europejskim, co w konsekwencji zaprowadziło do sprzedaży firmy Volkswagenowi. Od tamtego momentu notuje się rozwój firmy, gdyż zainwestowano w infrastrukturę Skody oraz unowocześnienie części samochodowych w oparciu o nowe technologie. Pierwszym autem, które pojawiło się na rynku po przejęciu przez VW był model Octavia, który powstał na płycie podłogowej golfa IV i umocnił pozycję Skody na europejskim rynku. Do dnia dzisiejszego na ulice wjechało ponad półtorej miliona egzemplarzy, a w samej Polsce Skoda ma dość silną pozycję, oferując swoim klientom aż siedem różnych modeli, które z pewnością spełnią ich oczekiwania.

Kupuj online części samochodowe filtr oleju, filtr kabinowy węglowy, sprzęgła, sprężyny, zestawy rozrządu, przeguby napędowe, sworznie wahaczy, tuleje i piasty koła, aby bezpiecznie i komfortowo poruszać się swoim pojazdem.

Posiadasz warsztat i nie tylko, napisz mamy dla Ciebie indywidualną ofertę. Ekspresowa dostawa. Wyszukiwanie części po VIN. Pewnie i bezbłędnie.

facebook