check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
  1. Strona główna
  2. Marki samochodów
  3. Części KIA - katalog części KIA
Powrót
Wybierz model

Części samochodowe do KIA

Poszukujesz części motoryzacyjnych do swojego KIA? Wybierz model i sprawdź naszą bogatą ofertę:


Kilka zdań o KIA

Najstarsze przedsiębiorstwo motoryzacyjne w Korei Południowej. Od 1944 roku do 1990 roku firma widniała jako Kyungsung Precision Industry, zaś od 27 lat funkcjonuje jako część Hyundai Automotive Group pod aktualną nazwą KIA. Marka specjalizuje się w produkcji samochodów osobowych, dostawczych oraz terenowych. W ostatnich latach mocno postawiła na limuzyny i tutaj również upatruje swojego sukcesu sprzedażowego.

KIA, czyli Hyundai dla bogatych

Dlaczego KIA występuje jako brand firmy Hyundai? Powodem tego stanu rzeczy jest fakt, iż Hyundai od początku swojego istnienia nie zakładał produkcji samochodów luksusowych. W momencie największego rozwoju firma zdecydowała się uruchomić brand o nazwie KIA, który będzie konkurencją dla niemieckich producentów samochodów. Pomysł wdrożono w życie pod koniec 1990 roku, kiedy to KIA wyprodukowała kilka pierwszych modeli.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Nie tylko w czasach obecnych, ale już na początku istnienia KIA inwestowała sporo pieniędzy w systemy zabezpieczeń. Mowa nie tylko o poduszkach powietrznych, ale też elektronice. W chwili obecnej marka inwestuje najwięcej pieniędzy (więcej niż Mazda) w elektroniczne systemy prowadzenia samochodu na wypadek zaśnięcia kierowcy. Najnowsze modele są w stanie samemu zatrzymać samochód w momencie, gdy komputer wyczuje zmęczenie lub przyśnięcie kierowcy.

Zakres nadwozia

KIA produkuje samochody osobowe, dostawcze, limuzyny oraz oczywiście - terenowe. Te ostatnie cieszą się szczególną popularnością a KIA Sportage od 2011 roku bije rekordy sprzedaży. Trudno nie zauważyć, że marka jeśli jeszcze nie dogoniła niemieckich koncernów, tak zrobi to pod koniec mijającej dekady. Auto części KIA dostępne są w niskich cenach, a to też istotnie wpłynie na odbiór tej marki przez kierowców.
KIA to grupa samochodów o klasie wyższej niż Hyundai, ale nieco niższej od Hondy. To doskonały wybór dla tych kierowców, którzy chcieliby za przystępne pieniądze użytkować nowoczesne, bezpieczne i w pełni komfortowe auto.

Kupuj online części samochodowe filtr oleju, filtr kabinowy węglowy, sprzęgła, sprężyny, zestawy rozrządu, przeguby napędowe, sworznie wahaczy, tuleje i piasty koła, aby bezpiecznie i komfortowo poruszać się swoim pojazdem.

Posiadasz warsztat i nie tylko, napisz mamy dla Ciebie indywidualną ofertę. Ekspresowa dostawa. Wyszukiwanie części po VIN. Pewnie i bezbłędnie.

facebook