check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
  1. Strona główna
  2. Części do samochodów niemieckich
Powrót

Części do samochodów niemieckich

logo VW logo Opel logo BMW logo Audi
Części do Volkswagen Części do Opel Części do BMW Części do Audi
   
Cześci do Porsche Części do Mercedes- Benz    

Części do aut niemieckich

Części do aut niemieckich to duży odsetek naszej sprzedaży. Nie da się ukryć, ze niemieckie samochody są bardzo popularne również w Polsce, a modele należące do koncernu Volkswagen stały się w niektórych przypadkach symbolami polskiej motoryzacji.

Niemiecki rynek samochodowy

W Niemczech sprzedaje się najwięcej nowych samochodów ze wszystkich państw europejskich. Widać jednak, że sprzedaż nieznacznie spada, podobnie jak zaufanie nabywców do niemieckich marek, które miały wcześniej doskonałą opinię, zawdzięczaną niezawodności. Niemieckie samochody stały się jednak bardziej skomplikowane, by sprostać rygorystycznym wymogom UE w zakresie ochrony środowiska i potrzebom klientów, a elektronika żadnego modelu nie uczyniła mniej awaryjnym. Wciąż produkuje się tam bardzo wiele udanych i pożądanych modeli, a kolejne wprowadzane innowacje podtrzymują wysoki poziom zainteresowania. Prawdopodobnie jeszcze długo niemieckie samochody będą święcić triumfy na polskim rynku, a części do samochodów niemieckich będą zarówno potrzebne, jak i łatwo dostępne.

VW

Tylko dwie litery, a natychmiast wiemy o jaką markę chodzi. Pierwsze Volkswageny zostały zaprojektowane przez Ferdinanda Porshe, na osobistą prośbę Hitlera. Mimo takiego początku, „Garbusy” były tak dobre, że produkowano je przez prawie 40 lat, a w Meksyku jeszcze dłużej. Potem nastąpiły kolejne bardzo lubiane modele. Kolejne generacje VW Passata, VW Golfa, czy dostawczaka VW Transportera stały się symbolami niemieckiej, a także polskiej motoryzacji.

Do koncernu Volkswagen należy też kilka innych, bardzo popularnych u nas marek, które dzielą z VW wiele podzespołów jak Skoda, Audi i Seat. Części do aut niemieckich z tego koncernu są tanie i łatwo dostępne, a wiele napraw wciąż można wykonać samodzielnie, co niewątpliwie wpływa na popularność VW.

Opel

Firma powstała ponad 150 lat temu i początkowo produkowała maszyny do szycia. Potem były rowery i od 1899 roku także samochody. W 1929 roku większościowy pakiet akcji wykupił amerykański koncern General Motors co związało Opla z markami amerykańskimi na 88 lat. Ostatnie dekady nie były jednak dobre ani dla GM, ani dla Opla, który ostatecznie został sprzedany francuskiemu PSG. O ile jednak inwestorom koncern przynosił straty, to klientom w dalszym ciągu dostarczał lubiane modele takie jak Opel Corsa, Opel Astra, Opel Omega, a wcześniej też legendarny już Opel Kadett. Ople były i są w dalszym ciągu nieodłącznym elementem polskich ulic. Części do tych aut niemieckich są niedrogie i łatwo dostępne, a większość mechaników wie jak poradzić sobie z Oplem.

BMW

Historia powstania marki BMW to temat na dobry film. Były tam silniki lotnicze, zamówienia wojskowe, ekscentryczni inwestorzy, genialni inżynierowie i kilkakrotne otarcie się o bankructwo, a  nawet budowanie wszystkiego od początku po tym jak alianckie bombowce zrównały z ziemią fabryki BMW. Dopiero w latach 60. pojawiły się pierwsze produkowane w większej ilości samochody tej marki. Od początku BMW stawiało na samochody sportowe, oraz przeznaczone dla klasy średniej. Od tamtej pory firma stała się jednym z największych koncernów motoryzacyjnych w Europie i wypuściła wiele udanych modeli. Znalazła nabywców zarówno wśród biznesmenów, jak i młodzieży próbującej udowodnić, że wiejska droga nadaje się na tor wyścigowy. Dziś BMW jest pionierem innowacji, jak choćby samochody autonomiczne.

Audi

Firma powstała jeszcze w XIX wieku. Od tamtej pory była przejmowana, rozdzielana, wykupywana i przestawiana na produkcję zbrojeniową, ale zawsze odradzała się jak feniks, proponując kolejny model ekskluzywnego lub sportowego auta. Od kilkudziesięciu lat jest to marka koncernu Volkswagen skierowana do zamożniejszego odbiorcy. Wiele części do samochodów niemieckich z tej firmy pozostaje wspólne, Audi mają jednak mocniejsze jednostki napędowe i znacznie bogatsze wyposażenie. Pod tą marką prezentowane są też przeważnie innowacje techniczne VW.

Niemieckie samochody nie są już może jedynymi o jakich marzą Polacy, ale wciąż są u nas bardzo lubiane i popularne.

facebook