check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
  1. Strona główna
  2. Marki samochodów
  3. Części BMW - katalog części BMW
Powrót
Wybierz model

Części samochodowe do BMW


Poszukujesz części motoryzacyjnych do swojego BMW? Wybierz model i sprawdź naszą bogatą ofertę:


Kilka zdań o marce BMW

Linia luksusowych samochodów osobowych, limuzyn oraz pojazdów sportowych. Firma powstała w 1916 roku i choć przetrwała wojnę, to w jej historii wiele jest momentów kryzysowych, które o mało nie doprowadziły do zamknięcia fabryki w Monachium.

Części do samochodów niemieckich

Historia

BMW to skrót od Bayerische Motoren Werke. Firma posiada siedzibę w Monachium i setki fabryk na całym świecie. Koncern współpracuje z wieloma polskimi firmami, w tym również z Kirchhoff, który produkuje podzespoły do karoserii. Historia marki to pasma powodzeń i niepowodzeń. Tych pierwszych jest oczywiście więcej, lecz trzy poważne kryzysy (1918, 1919, 1945) o mało nie doprowadziły do sprzedania BMW. Dlaczego tak się nie stało? Ponieważ firma otrzymała pomoc i pomimo ogromnej konkurencji w dobach kryzysu (w Niemczech produkcja samochodów napędzała tak jak dziś gospodarkę, ale BMW produkowało nie tylko samochody) potrafiła wypromować kilka silników do samolotów, motocykle i sportowe auta. Zastrzyk sukcesu spowodował kompletną zmianę strategii produkcyjnej i BMW od 1946 funkcjonuje bez większych kryzysów.

Modele samochodów BMW

Gdybyśmy wszystkie samochody pogrupowali na części BMW, części Audi czy VW, to przed oczyma mielibyśmy teoretycznie tylko dwa koncerny. BMW w odróżnieniu od konkurencji nie kopiuje konstrukcji nadwozia, a samemu stawia na innowacyjne technologie. Do dzisiaj większość aut BMW posiada napęd na tylną oś, co dla konkurencji jest przeżytkiem nadającym się tylko do zawodów driftingu. Fakt, że BMW nie rezygnuje z tradycji działa in plus, ponieważ najbardziej znane modele SUV (seria X) są najlepiej sprzedającymi się samochodami na świecie.

Jednostki silnikowe

Tak, BMW paliło, pali i będzie palić dużo więcej, niż konkurencyjne modele. Nadrabia za to charakterystycznym dźwiękiem zarówno jednostek napędzanych olejem, jak równie benzyną. Cechą charakterystyczną samochodów BMW jest odpowiednia moc silnika w stosunku do jego pojemności. Do dziś modele 1.9 TDI mają od 100 do 150 koni mechanicznych, a nie jak konkurencja - 160 koni mechanicznych w jednostce 1.4 TDI. 
Samochody BMW to klasa sama w sobie i nie oszukujmy się - pojazdy dla ludzi z zasobnym portfelem. Są przystępne cenowo w utrzymaniu, zaś każdy feler nadrabiają komfortem w trakcie jazdy, przestrzenią oraz pracą silnika.

Kupuj online części samochodowe filtr oleju, filtr kabinowy węglowy, sprzęgła, sprężyny, zestawy rozrządu, przeguby napędowe, sworznie wahaczy, tuleje i piasty koła, aby bezpiecznie i komfortowo poruszać się swoim pojazdem.

Posiadasz warsztat i nie tylko, napisz mamy dla Ciebie indywidualną ofertę. Ekspresowa dostawa. Wyszukiwanie części po VIN. Pewnie i bezbłędnie.

facebook