check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
  1. Strona główna
  2. Marki samochodów
  3. Części CITROËN - katalog części CITROËN
Powrót
Wybierz model

Części samochodowe do CITROËN

Poszukujesz części motoryzacyjnych do swojego Citroena? Wybierz model i sprawdź naszą bogatą ofertę:

Marka Citroen

W 1919 roku, czyli niedługo po 1 Wojnie Światowej Andre Citroen postanowił uruchomić swoją fabrykę. Produkcja samochodów pełną parą ruszyła dopiero po 1920 roku, a firma przetrwała do dzisiejszych czasów. Choć o marce mówi i pisze się sporo, większość informacji to celowe wprowadzanie kierowców w błąd przez - nierzadko, nieuczciwą konkurencję. Co warto wiedzieć o marce Citroen i jak cenowo prezentują się części do tych samochodów?

Części do samochodów francuskich

Citroen - lepszy, niż Ci się wydaje

Samochody spod znaku Citroena dopiero od dekady sprzedają się tak, jak konkurencyjny Renault czy Nissan. Powodem tego stanu rzeczy jest fakt, iż marka z początkiem 2000 roku postanowiła mocno zmodyfikować silniki benzynowe oraz wysokoprężne. Dzisiejsze modele Citrena są dużo bardziej wydajne, niż na początku. Rozglądając się po serwisach samochodowych trudno o dostrzeżenie tam 5-7 letnich Citroenów, bowiem nawet konkurencja uznaje, że niektóre modele (C4, C5) są absolutnie dopracowane pod każdym względem. 
Silniki benzynowe różnią się od diesli bardziej, niż u innych producentów. Charakterystyczne "buczenie" diesli wcale nie świadczy o mniejszej pojemności z zachowaniem dużej mocy. To efekt odpowiedniego wyciszenia podzespołów w silniku, a konkretniej - pompowtrysków, komputera podającego paliwo oraz samej turbiny, która teoretycznie jest niesłyszalna. 
W modelach napędzanych benzyną kultura pracy jest bardzo podobna. Jednostki 1.6, 1.8 lub 2.8 litra choć sporo się różnią - pracują podobnie. To efekt odpowiedniej aerodynamiki, którą możemy zaobserwować we wspomnianym wcześniej modelu C5.

Auto części - czy faktycznie takie drogie?

Odkąd Europę dotknęła rewolucja samochodowa, niemal każdy koncern sprzedaje podzespoły w podobnych cenach. Citroen nie jest tutaj wyjątkiem, a co lepsze - jego auto części są tańsze, niż podzespoły do konkurencyjnych modeli Renault i Nissan. Widać to wyraźnie porównując głowicę do C5, a do Renault Megane (r. 2013-2015) - różnica w cenie to ponad 1100 złotych brutto!

Czy warto inwestować w Citroena?

Zdecydowanie tak. Choć samochody francuskie są na naszym rynku promowane dosyć ociężale, przekonuje się do nich coraz więcej kierowców. W przyszłym roku ma zadebiutować kolejna seria samochodów osobowych Citroena, co na pewno nie zostanie niezauważone. Już teraz większość polskich kierowców mając do wyboru auto francuskie, a niemieckie - wybierze to pierwsze.

Kupuj online części samochodowe filtr oleju, filtr kabinowy węglowy, sprzęgła, sprężyny, zestawy rozrządu, przeguby napędowe, sworznie wahaczy, tuleje i piasty koła, aby bezpiecznie i komfortowo poruszać się swoim pojazdem.

Posiadasz warsztat i nie tylko, napisz mamy dla Ciebie indywidualną ofertę. Ekspresowa dostawa. Wyszukiwanie części po VIN. Pewnie i bezbłędnie.

facebook