check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
 1. Strona główna
 2. Marki samochodów
 3. Części CITROËN - katalog części CITROËN
Powrót
Wybierz model

Części samochodowe do CITROËN

Poszukujesz części motoryzacyjnych do swojego Citroena? Wybierz model i sprawdź naszą bogatą ofertę:Citroen to francuska marka, która cieszy się sporym uznaniem wśród kierowców. Na ulicach widujemy nawet wieloletnie modele, które wciąż śmiało spełniają swoje zadanie. To znak, że to auta, którym można zaufać. Na co uważać przy zakupie? Jakie części Citroena często ulegają awariom? Poznaj ofertę naszego sklepu – oferujemy części do Citroena i nie tylko.

Poznaj markę Citroen

W 1919 roku, czyli niedługo po 1 Wojnie Światowej Andre Citroen postanowił uruchomić swoją fabrykę. Produkcja samochodów pełną parą ruszyła dopiero po 1920 roku, a firma przetrwała do dzisiejszych czasów. Choć o marce mówi i pisze się sporo, większość informacji to celowe wprowadzanie kierowców w błąd przez – nierzadko, nieuczciwą konkurencję. Co warto wiedzieć o marce Citroen i jak cenowo prezentują się części do tych samochodów?


 

Citroen – lepszy niż Ci się wydaje

Samochody spod znaku Citroena dopiero od dekady sprzedają się tak, jak konkurencyjny Renault czy Nissan. Powodem tego stanu rzeczy jest fakt, że marka z początkiem 2000 roku postanowiła mocno zmodyfikować silniki benzynowe oraz wysokoprężne. Dzisiejsze modele Citrena są dużo bardziej wydajne niż na początku. Rozglądając się po serwisach samochodowych trudno o dostrzeżenie tam 5-7 letnich Citroenów, bowiem nawet konkurencja uznaje, że niektóre modele (C4, C5) są absolutnie dopracowane pod każdym względem. 

Silniki benzynowe różnią się od diesli bardziej, niż u innych producentów. Charakterystyczne dźwięki diesli wcale nie świadczy o mniejszej pojemności z zachowaniem dużej mocy. To efekt odpowiedniego wyciszenia podzespołów w silniku, a konkretniej – pompowtrysków, komputera podającego paliwo oraz samej turbiny, która teoretycznie jest niesłyszalna. 
W modelach napędzanych benzyną kultura pracy jest bardzo podobna. Jednostki 1.6, 1.8 lub 2.8 litra, choć sporo się różnią – pracują podobnie. To efekt odpowiedniej aerodynamiki, którą możemy zaobserwować we wspomnianym wcześniej modelu C5.
 

Najczęściej wybierane modele Citroena:

      Części do Citroena C4
     Części do Citroena C5
     Części do Citroena Berlingo
     Części do Citroena Jumper
    •  Części do Citroena C3
 

Auto części Citroen – czy faktycznie takie drogie?

Odkąd Europę dotknęła rewolucja samochodowa, niemal każdy koncern sprzedaje podzespoły w podobnych cenach. Citroen nie jest tutaj wyjątkiem, a co lepsze — jego auto części są tańsze, niż podzespoły do konkurencyjnych modeli Renault i Nissan. Widać to wyraźnie porównując głowicę do C5, a do Renault Megane (r. 2013-2015) - różnica w cenie to ponad 1100 złotych brutto!

Czy warto inwestować w Citroena?

Choć samochody francuskie są na naszym rynku promowane dosyć ociężale, przekonuje się do nich coraz więcej kierowców. W kolejnych latach debiutują nowe serie samochodów osobowych Citroena, co nie pozostaje niezauważone przez kierowców. Już teraz większość polskich kierowców mając do wyboru auto francuskie, a niemieckie — wybierze to pierwsze.

 
Opinie kierowców o samochodach marki Citroen

Opinie kierowców o marce Citoren są bardzo pozytywne. Duża część osób uważa, że samochody tej marki są przestronne i przejrzyste. Posiadacze aut chwalą producenta za niezwykle wygodne siedzenia i dobrą organizację wnętrza auta. Ponadto duża część posiadaczy samochodów marki Citroen chwali auta za to, że są stosunkowo tanie, a zarazem zwinne, oraz szybkie. Właściciele tych samochodów uważają również, że auta te są bardzo oszczędne.
 

Najpopularniejsze części do Citroena:

     Wahacze do Citroena
     Klocki hamulcowe do Citroena
     Uszczelki do Citroena
     Pasek klinowy do Citroena
    •  Wycieraczki do Citroena
 

Co najczęściej psuje się w samochodach marki Citroen?

Jak w każdym samochodzie niestety dochodzi do różnych awarii oraz zniszczeń. W samochodach marki Citroen najczęściej dochodzi do usterki napędu, zawodnej elektryki, różnych wycieków i nieszczelności, zniszczenia tylnej belki skrętnej, przedniego zawieszenia oraz tarcia klocków i tarcz hamulcowych. Z takimi incydentami należy udać się do mechanika.

Słabe i mocne strony samochodów marki Citroen 

Samochody marki Citroen posiadają mocne, jak i słabe strony. Czy wiesz, jakie mają zalety, a jakie mają wady?

Mocne strony:

Słabe strony:

 • wysoki komfort;
 • niezawodna jakość;
 • wyjątkowy design;
 • zwinność oraz szybkość;
 • wysoka oszczędność.
 • słaby silnik;
 • wysoka awaryjność;
 • głośna praca;
 • mały bagażnik;
 • krótka żywotność.

 
Części do Citroen – zobacz ofertę naszego sklepu 

Jeśli potrzebujesz różnych części do swojego samochodu marki Citroen, to dobrze trafiłeś. W swoim asortymencie posiadamy szeroki wybór części do samochodów tej marki. Jeśli nie możesz zjawić się u nas stacjonarnie, nic nie szkodzi. Posiadamy stronę internetową, dzięki której będziesz mógł zrealizować zamówienie online! Zachęcamy do kupowania części do Citroena online.


Przydatne odnośniki:
https://www.citroen.pl/facebook.com/CitroenPolska, youtube.com/CitroenPolska, twitter.com/Citroen_Polska, instagram.com/CitroenPolska

facebook