check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
  1. Strona główna
  2. Marki samochodów
  3. Części MERCEDES-BENZ - katalog części MERCEDES-BENZ
Powrót
Wybierz model

Części samochodowe do MERCEDES-BENZ

Poszukujesz części motoryzacyjnych do swojego Mercedesa? Wybierz model i sprawdź naszą bogatą ofertę:


Samochody marki Mercedes

Mercedes-Benz jest niemieckim koncernem produkowanym przez Daimler AG. Nazwa marki kilkukrotnie ulegała zmianie, a jej poprzednie wersje to DaimlerChrysler czy Daimler-Benz. Ciekawa jest historia obecnej nazwy, która to ściśle wiąże się z austriackim przedsiębiorcą Emilem Jelinekiem spod Wiednia. To właśnie on w 1897 roku zamówił samochód marki Daimler, którego automobile następnie zaczął sprzedawać. Firma dostarczyła mu kolejnych 30 pojazdów. Mężczyzna był wielkim fanem wyścigów samochodowych, do których zgłaszał swoje auta. Startował w nich pod pseudonimem Mercedes, zdobywając uznanie w tym środowisku. Mercedes był jego pseudonimem, jednak nie nazywał w ten sposób aut, z którymi startował w wyścigach. W roku 1900 firma DMG zawarła z nim umowę o sprzedaż jej samochodów i silników, a także części do Mercedesów. Emil jednak spodziewał się jeszcze lepszych i silniejszych silników, które po konsultacji z nim postanowiono skonstruować. Miały one nazywać się Daimler-Mercedes.

Części do samochodów niemieckich

Najbardziej prestiżowe auta na świecie

Jeśli chodzi o kategorię samochodów osobowych, Mercedes-Benz lokują się na samym szczycie wśród prestiżowych marek. Samochody tej marki zajmują bowiem wysoką dwunastą pozycję w rankingu najlepszych marek świata, a części samochodowe do Mercedesa mają naprawdę bardzo dobrą jakość. Najczęściej wymienianym elementem są charakterystyczne znaczki tej marki. Wartość marki na rok 2010 wynosiła ponad 25 miliardów dolarów, co dawało jej drugie miejsce w rankingu, zaraz za Toyotą. Toyota jednak borykała się z problemami związanymi z kryzysem i tsunami w Japonii, także można się spodziewać, że niemiecki koncern wkrótce wskoczy na pierwsze miejsce.

Komfort i elegancja

Samochody tej marki od zawsze kojarzone są z prestiżemwysoką niezawodnością oraz niebywałym komfortem jazdy. Auta te cieszą się w Polsce bardzo dobrą opinią, szybko znajdują nabywców i stosunkowo mało tracą na wartości wraz z upływem lat. Rynek wtórny niestety nie zawiera wielu atrakcyjnych ofert, a znaczna część aut pochodzi tam z prywatnego importu uzupełnionego naprawami blacharskimi. Wnętrza klasy E wykonane są z bardzo wysokiej jakości materiałów, które bez uszczerbku znoszą przebiegi równe nawet pół miliona kilometrów, co skutecznie zniechęca oszustów do manewrowania wskazaniami licznika, przez co też nowo zakupiony Mercedes okazuje się skarbonką bez dna. Przed decyzją o zakupie niezwłocznie należy sprawdzić stan blacharki, gdyż nawet bezwypadkowe auto może mieć poważne problemy z korozją.

Kupuj online części samochodowe filtr oleju, filtr kabinowy węglowy, sprzęgła, sprężyny, zestawy rozrządu, przeguby napędowe, sworznie wahaczy, tuleje i piasty koła, aby bezpiecznie i komfortowo poruszać się swoim pojazdem.

Posiadasz warsztat i nie tylko, napisz mamy dla Ciebie indywidualną ofertę. Ekspresowa dostawa. Wyszukiwanie części po VIN. Pewnie i bezbłędnie.

facebook