check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
  1. Strona główna
  2. Marki samochodów
  3. Części VW - katalog części VW
Powrót
Wybierz model

Części samochodowe do VW

Poszukujesz części motoryzacyjnych do swojego Volkswagena? Wybierz model i sprawdź naszą bogatą ofertę:


O marce Volkswagen

Volkswagen jest marką samochodów, która jest produkowana przez niemiecki koncern o nazwie Volkswagen AG. Nazwa ta oznacza tłumacząc z niemieckiego ludowy samochód lub samochód ludu. Początków firmy należy upatrywać w roku 1934, kiedy to Ferdinand Porsche przedstawił niemieckiemu rządowi projekt legendarnego Garbusa, który ostatecznie został zatwierdzony do produkcji cztery lata później.

Części do samochodów niemieckich

Siła przez radość

Modele KdF-wagena oraz części samochodowe (krafr durch Freude-wagen tłumacząc na polski siła przez radość) zaczęto produkować w wersji cywilnej w roku 1941, a zakończono trzy lata później. Po wojnie na nowo ruszyła produkcja i wtedy też oficjalnie powstała znana obecnie marka. Garbus odniósł sukces co poskutkowało wprowadzeniem na rynek nowych modeli. Dzięki temu koncern w tym momencie znajduje się w czołówce największych producentów samochodów w Europie. Rok 1973 jest datą, w której zadebiutował Passat VW, którego już rok później wyprodukowano ponad 12 milinów sztuk. Garbusy przestały być produkowane w głównej fabryce ulokowanej w Wolfsburgu. Produkcję przeniesiono do Emden, a następnie do Meksyku. Jego następcą stał się Golf, który wyjechał z taśm produkcyjnych w roku 1974. Obecnie grupa VW skupia w sobie takie marki jak Audi, Seat czy Skoda. Jest również właścicielem firmy Bugatii. Koncern planuje również zbudować nową fabrykę Volkswagena w Polsce. 30 maja 2014 roku doszło bowiem do spotkania z mieszkańcami gminy Września, którym ogłoszono tę decyzję. Fabryka będzie mieściła się pod adresem Białężyce 100, a produkcja samochodów dostawczych Crafter rozpoczęła się w tym roku. Teren pod budowę obiektu ma wielkość 300 boisk piłkarskich.
W Polsce Volkswagen kojarzy się przede wszystkim z kolejnymi generacjami dwóch modeli: mniejszego Golfa i większego Passata. Oba stały się swoistą legendą, a części do VW potrafi rozpoznać każdy mechanik w kraju.

Kupuj online części samochodowe filtr oleju, filtr kabinowy węglowy, sprzęgła, sprężyny, zestawy rozrządu, przeguby napędowe, sworznie wahaczy, tuleje i piasty koła, aby bezpiecznie i komfortowo poruszać się swoim pojazdem.

Posiadasz warsztat i nie tylko, napisz mamy dla Ciebie indywidualną ofertę. Ekspresowa dostawa. Wyszukiwanie części po VIN. Pewnie i bezbłędnie.

facebook