check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
  1. Strona główna
  2. Marki samochodów
  3. Części PEUGEOT - katalog części PEUGEOT
Powrót
Wybierz model

Części samochodowe do PEUGEOT

Poszukujesz części motoryzacyjnych do swojego Peugeota? Wybierz model i sprawdź naszą bogatą ofertę:


Samochody Peugeot

Historia koncernu sięga wieku XIX, bo właśnie wtedy rodzina nosząca to nazwisko zamieszkiwała tereny południowej Francji. W roku 1810 młyn, który należał do wielopokoleniowej rodziny przekształcony został w odlewnię stali i zakład specjalizujący się w produkcji pił taśmowych o nazwie Peugeot Frares. Firma została zarejestrowana prawie pięćdziesiąt lat później jako produkująca urządzenia do użytku domowego, maszyny do szycia i młynki do kawy. Następnie rozszerzono zakres działania o produkcję rowerów, a wchodząc w klimat i trendy epoki, pod koniec XIX wieku zaprezentowano trójkołowy pojazd, który napędzany był silnikiem parowym. Napęd ten był jednak niepraktyczny dla tego typu pojazdu, tak więc został on wyprodukowany zaledwie w czterech egzemplarzach. Już rok później zaprezentowano pojazd czterokołowy, który posiadał silnik benzynowy. Został on wyprodukowany przez firmę Panhard na licencji Daimlera. Rok 1896 przyniósł ze sobą powstanie firmy Societe des Automobiles, która miała zajmować się budową samochodów, obok niej kilka lat później powstała firma Peugeot Frares, która połączyła się z tą wcześniej istniejąca i miała na celu skoncentrować się na produkcji pojazdów oraz części samochodowych. Koncern w latach powojennych bardzo dobrze radził sobie w wielu segmentach runku, a w roku 1974 zdobył kontrolę nad marką Citroen, żeby następnie zupełnie ją przejąć i otworzyć koncern PSA, który istnieje na rynku do dzisiaj. Na Polskim rynku można znaleźć 20 różnych modeli, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie, bo samochody oferowane przez firmę są małe, duże, średnie, sportowe czy też sportowo-użytkowe, dodatkowo również różnej wielkości modele dostawcze.

Części do samochodów francuskich

Peugeot obecnie

Samochody od tej marki przez wiele lat uznawane były za auta luksusowe, a części samochodowe do Peugeota pozostają niezmiennie jednymi z bardziej solidnych i odpornych na działanie różnorodnych czynników. Marka zmieniła jednak strategię i wpuściła na rynek szereg samochodów mniejszych, z czego znaczna ilość dorobiła się miana kultowych. Świetnym przykładem jest model 205, który zmienił ogólnoświatowe postrzeganie firmy. Obecnie koncern skupia się gównie na produkcji aut popularnych, a samochody tej marki cieszą się dobrą opinią klientów. Są one bowiem komfortowe, dobrze wyposażone. Niekiedy słychać, że przy tym są nieco awaryjne, ale uwaga ta dotyczy głównie mocno rozbudowanej elektroniki, która czasami lubi płatać figle.

Kupuj online części samochodowe filtr oleju, filtr kabinowy węglowy, sprzęgła, sprężyny, zestawy rozrządu, przeguby napędowe, sworznie wahaczy, tuleje i piasty koła, aby bezpiecznie i komfortowo poruszać się swoim pojazdem.

Posiadasz warsztat i nie tylko, napisz mamy dla Ciebie indywidualną ofertę. Ekspresowa dostawa. Wyszukiwanie części po VIN. Pewnie i bezbłędnie.

facebook