check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
 1. Strona główna
 2. Marki samochodów
 3. FIAT
 4. Części FIAT MAREA Weekend (185_)
Powrót
Wybierz typ silnika

Części samochodowe do FIAT MAREA Weekend (185_)

Poszukujesz części motoryzacyjnych do swojego Fiata Marea Weekend? Wybierz typ i sprawdź naszą bogatą ofertę:

Historia modelu Fiat Marea Weekend

Fiat Marea Weekend był produkowany od 1996 roku. Powstał na płycie podłogowej przejętej z Fiata Bravo/Brava. Wersja ta miała nadwozie kombi, w którym zastosowano innowacyjną technologię – był to rozkładany na zawiasach tylny zderzak. To umożliwiało przewiezienie bardzo długich elementów przy zamkniętej pokrywie bagażnika. Ze względu na małe zainteresowanie tym modelem został on wycofany z produkcji w 2003 roku.

Poprzednikiem Fiata Marea Weekend był Fiat Tempra, natomiast jego następcą Fiat Linea i Croma. W modelu tym zastosowano wiele rozwiązań z Fiata Bravo/Brava, stąd podobieństwo w stylistyce nadwozia i wnętrza. Włoski koncern Fiata umiejscowił Mareę jako samochód segmentów C i D. Wersja Fiata Marea Weekend w nadwoziu kombi była dłuższa od produkowanego w tym samym czasie Fiata Marea w modelu sedan. Od 1997 roku składano także Mareę w tyskich zakładach Fiata.

Fiat Marea Weekend – stylistyka nadwozia

Fiat Marea Weekend należy do średniej klasy, do segmentu samochodów rodzinnych. Był on produkowany jako pięciodrzwiowe i pięcioosobowe kombi. Jego nadwozie z przodu przypomina Fiata Bravo/Brava, ma spłaszczoną maskę, wąskie klosze lamp oraz atrapę ze znaczkiem logo firmy. Bardzo dobrze zaprojektowano przednie światła przeciwmgielne, które są wkomponowane w zderzak. Samochód został wyposażony w ESP (system kontroli trakcji).

Wymiary modelu Marea Weekend to 4484 mm długość, 1741 mm szerokość i 1500 mm wysokość. Z przodu w tej wersji zastosowano zawieszenie w formie wahaczy, kolumny Macphersona i stabilizatora. Natomiast z tylu zamontowano wahacz wzdłużny, sprężyny śrubowe i stabilizator.

Wnętrze modelu Fiat Marea Weekend

Wnętrze Fiata Marea Weekend jest bardzo przestronne i komfortowe, bez problemu zmieści się w nim pięciu pasażerów. Fotele są regulowane zarówno na płaszczyźnie poziomej, jak i pionowej. W modelu tym istnieje także możliwość regulacji kierownicy. Deska rozdzielcza jest zaplanowana estetycznie i czytelnie, jednak materiały zastosowane do jej wykończenia są średniej jakości. Fiat Marea Weekend, jak przystało na wersję kombi, ma bardzo duży bagażnik – zmieści się w nim od 500 do 1550 l bagażu.

Fiat Marea Weekend był oferowany w następujących wersjach wyposażenia:

 • SX,
 • ELX,
 • HLX.

Silnik i części Fiat Marea Weekend

W modelu Fiat Marea Weekend stosowano zarówno silniki benzynowe, jaki i Diesle. Najmniejszą jednostką benzynową był motor o pojemności 1.3 l (82 KM) i 1.4 l (80 KM). W wersji tej zastosowano także silnik benzynowy 1.6 l o mocy 103 KM i 1.8 l o mocy 113 KM. Najmocniejszy wśród benzyniaków był motor o pojemności 2.0 l i mocy 150 KM. Fiat Marea Weekend był również wyposażony w jednostki wysokoprężne, które miały pojemność: 1.9 l (75 KM, 100 KM, 105 KM, 110 KM) oraz 2.4 l (125 KM, 130 KM).

Fiat Marea Weekend części ma bardzo łatwo dostępne, nie ma problemu z serwisowaniem żadnych układów i podzespołów.

Zalety i wady Fiata Marea Weekend

Do zalet Fiata Marea Weekend zaliczymy:

 • Przestronne wnętrze.
 • Duży, rozkładany bagażnik.
 • Ciekawie zaprojektowane wnętrze.

Wady Fiata Marea Weekend to:

 • Słabe zawieszenie.
 • Awaryjność układu hamulcowego.
 • Niska jakość materiałów wykończenia wnętrza pojazdu.
facebook