check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
 1. Strona główna
 2. Marki samochodów
 3. FIAT
 4. Części FIAT MAREA (185_)
Powrót
Wybierz typ silnika

Części samochodowe do FIAT MAREA (185_)

Poszukujesz części motoryzacyjnych do swojego Fiata Marea? Wybierz typ i sprawdź naszą bogatą ofertę:

Historia modelu Fiat Marea

Fiat Marea został po raz pierwszy zaprezentowany w lipcu 1996 roku. Stało się to rok po debiucie Fiata Brava/Bravo, od którego Marea ma zapożyczoną płytę podłogową, wygląd i większość podzespołów. Fiat Marea zadebiutował na rynku w momencie zakończenia produkcji Cromy – flagowego pojazdu Fiata – przez co postrzegano go jako następcę tego modelu. Fiat Marea i jego nowoczesna konstrukcja stały się największym autem w gamie popularnych samochodów tego koncernu. W wersji sedan był on o 18 cm dłuższy od kompaktowego hatchbacka Brava.

Fiat Marea jest zaliczany do segmentu klasy C i D. W latach 1996-2003 był produkowany przez włoski koncern samochodowy Fiat. W latach 1999-2006 był wytwarzany przez tureckiego Tafosa, pomiędzy 1998 a 2007 rokiem model ten powstawał również w Brazylii. W 1997 roku w tyskiej fabryce Fiat Auto Poland rozpoczęto montaż pojazdu w systemie SKD. W 1999 roku Fiat Marea przeszedł niewielki lifting – na zewnątrz zastosowano nowe zderzaki przednie z dużym wylotem powietrza, zmieniono także atrapę i wprowadzono nowe logo.

Fiata Marea – stylistyka nadwozia

Z technicznego punktu widzenia Fiat Marea był samochodem kompaktowym, podobnie jak jego pierwowzór, czyli Fiat Bravo/Brava, z którego model ten posiada płytę podłogową i podzespoły. Zresztą obydwa modele miały ten sam rozstaw osi. Cała stylistyka nadwozia Fiata Marea opierała się na konstrukcji Bravo/Brava. Pomimo tego, że model ten w wersji sedan nie zaskakiwał, to jednak podobał się klientom. W porównaniu do modelu Bravo w Marei zwiększono rozstaw osi kół oraz ich średnicę – najpierw do 14”, a po liftingu – do 15”. To sprawiało, że auto optycznie wydawało się większe i przerastało pod tym względem większość konkurentów z segmentu D.

Wnętrze modelu Fiat Marea

Wnętrze Fiata Marea jest dość obszerne. Wersja sedan bez problemu zapewnia komfortowe poróżowanie czterem dorosłym osobom. Dodatkowo tylna kanapa jest na tyle szeroka, że na krótszym dystansie zmieści tam również piąty pasażer. Fiat Marea wyróżnia się ciekawą stylistyką deski rozdzielczej, zaletą jest także prosta obsługa przyrządów pokładowych.

Niestety, wykonanie konsoli jest dość kiepskie. Plastiki szybko się rysują, skrzypią i ulegają odbarwieniom. W modelu tym niezbyt dobrze są zamontowane klamki i główka lewarka zmiany biegów, które nierzadko odpadają. Fiat Marea w wersji sedan ma dość pojemny bagażnik – zmieści się w nim 430 l bagażu.

Fiat Marea był dostępny w następujących wersjach wyposażenia:

 • SX,
 • ELX,
 • HLX.

Silnik i części Fiat Marea

Fiat Marea był dostępny z silnikami benzynowymi oraz jednostkami wysokoprężnymi. W modelu tym znalazły się motory o pojemności 1.4 (80 KM), 1.6 (103 KM), 1.8 (113, 131 KM), 2.0 R5 (127, 147, 150 oraz Turbo 182 KM) oraz 2.4 (160 KM). Natomiast oferta Diesli obejmowała pojemności 1.9 TD (75, 100 KM), 1.9 JTD (105, 110 KM) oraz 2.4 (TD-125 KM, JTD-131 KM). Większość silników benzynowych dobrze współpracowała z instalacjami LPG. Silnik 1.6 l (103 KM) sprzedawano także w wersji Bipower, która mogła być zasilana zarówno benzyną, jak i gazem ziemnym.

Części Fiata Marea ma bardzo łatwo dostępne, bez problemu dostaniemy podzespoły oryginalne, jak również tańsze zamienniki.

Zalety i wady Fiata Marea

Do zalet Fiata Marea zaliczymy:

 • Wygodne, przestronne wnętrze.
 • Szeroką gamę silników.
 • Ekonomiczne silniki Diesla.

Wady Fiata Marea to:

 • Delikatne zawieszenie.
 • Słaba jakość tworzyw wykończeniowych.
 • Szybko zużywające się łączniki tylnego stabilizatora.
facebook