check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
Wybierz typ silnika

Części samochodowe do FIAT ULYSSE (179_)

Poszukujesz części motoryzacyjnych do swojego Fiata Ulysse? Wybierz typ i sprawdź naszą bogatą ofertę:

Historia modelu Fiat Ulysse

Fiat Ulysse to rodzinny minivan z segmentu K. Auto zostało po raz pierwszy zaprezentowane w 1994 roku. Fiat współpracował przy tym samochodzie z koncernem PSA w ramach projektu „Eurovan”. Fiat Ulysse I był produkowany do 2002 roku, a potem został zastąpiony przez model drugiej generacji, którego produkcja zakończyła się z kolei w 2010 roku. Ten model stał się nieco bardziej dynamiczny.

Fiat Ulysse II – stylistyka nadwozia

Fiat Ulysse został zaprojektowany w ramach „Eurovan” wraz z koncernem PSA i dlatego stylistyka nadwozia jest podobna do takich modeli jak Peugeot 806, Citroen Evasion czy Lancia Zeta. Podobnie było z Fiatem Ulysse II. Trudno tu zatem mówić o oryginalnej stylistyce. Druga generacja nadal nie porażała elegancją czy sportowym pazurem, ale też przeznaczenie tego auta było całkiem inne. To miał być przede wszystkim samochód przestronny, rodzinny, niezwykle pojemny. Stąd taka, a nie inna stylizacja nadwozia.

Wnętrze modelu Fiat Ulysse II

Bez wątpienia Fiat Ulysse II jest bardzo przestronny. Może nim podróżować od 5 do 8 osób w zależności od wersji. Tylne drzwi są przesuwane, co ułatwia wysiadanie na ciasnym parkingu. Wnętrze Fiata Ulysse II nie powala estetyką i funkcjonalnymi rozwiązaniami. Przykładem tego jest deska rozdzielcza, na której rozmieszczono zegary w niezbyt wygodny sposób. Jednak fotele są dobrze wyprofilowane i wygodne nawet przy wielogodzinnej podróży. Cechą charakterystyczną Fiata Ulysse II jest bardzo duża liczba schowków.

Fiat Ulysse II - części i silnik

Fiat Ulysses II dostępny był zarówno w wersji z silnikami benzynowymi, jak i wysokoprężnymi. W pierwszym przypadku do wyboru były pojemności 2.0 l o mocy 136 KM i 3.0 l o mocy 204 KM. Natomiast w wersji Diesel dostępne były silniki: 2.0 D Multijet RHR (136 KM), 2.0 D Multijet RHK (120 KM), 2.0 JTD RHW (109 KM), 2.0 JTD RHM (107 KM), 2.2 D Multijet 4HS 4HT (170 KM), 2.2 JTD 4HP 4HR (163 KM) i 2.2 JTD 4HW (128 KM).

Każdy, kto szuka części Fiat Ulysse II, bez problemu znajdzie zarówno oryginalne podzespoły, jak i tańsze zamienniki dobrej jakości. Właściwie nie ma problemu, żeby serwisować wszystkie układy Fiata Ulysse II.

Zalety i wady Fiata Ulysse II

Do zalet Fiata Ulysse II można zaliczyć:

  • Duże wnętrze.
  • Bardzo dobre zawieszenie.
  • Wysoki komfort jazdy.
  • Bogate wyposażenie w podstawowej wersji.

Wśród wad Fiata Ulysse II wymienia się najczęściej:

  • Niezbyt ładna stylistyka nadwozia.
  • Częste usterki elektroniki.
  • Zawieszenie szybko się zużywa.
  • Częste usterki spryskiwaczy szyb i reflektorów.
facebook