check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
 1. Strona główna
 2. Marki samochodów
 3. FIAT
 4. Części FIAT SCUDO Platforma / podwozie (270_, 272_)
Powrót
Wybierz typ silnika

Części samochodowe do FIAT SCUDO Platforma / podwozie (270_, 272_)

Poszukujesz części motoryzacyjnych do swojego Fiata Scudo? Wybierz typ i sprawdź naszą bogatą ofertę:

Historia modelu Fiat Scudo

Fiat Scudo został wypuszczony na rynek w 1996 roku, natomiast jego druga, odnowiona generacja powstała w 2006 roku. Pojazd zbudowano we współpracy z francuskim koncernem PSA oraz japońskim Toyota. Jego konstrukcja w stosunku do pierwszej wersji tego modelu została powiększona, zastosowano także zupełnie nową paletę jednostek napędowych, które składały się wyłącznie z silników wysokoprężnych.

Fiat Scudo był produkowany w kilku wersjach nadwoziowych. Dostępny był jako zamknięty furgon, podwozie do zabudowy oraz w wersji osobowej zwanej Scudo Panorama, w której mogło zmieścić się nawet 9 osób. W 2013 roku Fiat Scudo przeszedł lekką modernizację – wyposażono go w nową ciemnoszarą deskę rozdzielczą oraz zestaw wskaźników. Na zewnątrz zmieniono atrapę chłodnicy. W 2007 roku model ten wraz z wersjami bliźniaczymi otrzymał tytuł Van of the Year. Następcą Scudo, zaprezentowanym w 2016 roku, był reaktywowany model Talento.

Fiata Scudo – stylistyka nadwozia

Fiat Scudo był zupełnie nową konstrukcją. Model należał do średniej klasy aut dostawczych, plasował się pomiędzy Dublo a Ducato. Pojazd ten zapewniał dużą uniwersalność i ładowność potwierdzającą klasę samochodu dostawczego. Linia nadwozia tego modelu jest bardzo oryginalna z przodu. Natomiast tył jest tradycyjny i tworzy prostopadłościan, co zapewnia większą ładowność.

Fiat Scudo jest dostępny w wielu wersjach. Znajdziemy model przypominający furgon, przystosowany wyłącznie do przewozu towarów, kombi do jednoczesnego przewożenia osób oraz samo podwozie do zabudowy. Pojazd ten był produkowany o dwóch rozstawach osi (3m i 3,12 m) oraz o dwóch długościach nadwozia (4,80 m i 5,13 m). a także o dwóch wysokościach dachu (1,94 m i 2,28 m).

Wnętrze modelu Fiat Scudo

Stylistyka wnętrza Fiata Scudo jest bardzo nowoczesna. Elementy deski rozdzielczej oraz część przełączników zostały skopiowane z osobowych Fiatów, dzięki czemu użytkownicy tego pojazdu nie mają trudności z jego obsługą. Kierowanie autem jest proste, ponieważ przyciski są łatwo dostępne, a dźwignia zmiany biegów jest wbudowana w deskę rozdzielczą. Dodatkowo sterowanie elektryczne szybami i lusterkami zewnętrznymi znajduje się po stronie kierowcy.

Wnętrze pojazdu zostało wyposażone w liczne schowki, półki i kieszenie umiejscowione pod sufitem. Wersja dostawcza Fiata Scudo ma skrzynię ładunkową o objętości od 5 do 7 m3, jej ładowność wynosi 1200 kg. Natomiast w wersji osobowej bagażnik ma pojemność 770 l.

Fiat Scudo był dostępny w następujących wersjach wyposażenia:

 • Comfort,
 • De Luxe,
 • Panorama,
 • Panorama Family,
 • Panorama Executive.

Silnik i części Fiat Scudo

Fiat Scudo produkowany od 2006 roku został wyposażony wyłącznie w silniki Diesla. Oferowane były trzy jednostki Multijet 16 V. Najsłabsza wśród nich ma pojemność 1.6 l i moc 90 KM. Pozostałe są dużo silniejsze – to silniki o pojemności 2.0 l z mocą 120 Km i 136 KM. Najsłabszy Diesel jest połączony ze skrzynią 5-biegową, natomiast te mocniejsze – z 6-biegową przekładnią. 

Części Fiat Scudo są ogólnodostępne, nie ma problemu z serwisowanie żadnego układu tego modelu. Na rynku znajdziemy części zamienne do Fiata Scudo oryginalne oraz tańsze zamienniki.

Zalety i wady Fiata Scudo

Do zalet Fiata Scudo zaliczymy:

 • Dużą ładowność i pojemność.
 • Komfortowe wnętrze.
 • Sprężyste zawieszenie.

Wady Fiata Scudo to:

 • Dość głośny silnik przy wyższych obrotach.
 • Mały wybór silników.
 • Uboga wersja standardowa.
facebook