check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
 1. Strona główna
 2. Marki samochodów
 3. FIAT
 4. Części FIAT MULTIPLA (186_)
Powrót
Wybierz typ silnika

Części samochodowe do FIAT MULTIPLA (186_)

Poszukujesz części motoryzacyjnych do swojego Fiata Multipla? Wybierz typ i sprawdź naszą bogatą ofertę:

Historia modelu Fiat Multipla

Fiat Multipla to samochód osobowy typu minivan klasy kompaktowej. Po raz pierwszy został zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu w 1997 roku. Nazwa auta nawiązuje do produkowanego w latach 50. i 60. Fiata 600 Multipla. Model ten w tamtych czasach był uwielbiany przez włoskich taksówkarzy, przedsiębiorców i rolników, ponieważ umożliwiał zabranie do wnętrza aż sześciu pasażerów.

Nowa generacja Multipli była produkowana w latach 1998-2010. Pojazd został zbudowany na bazie podłogowej modelu Fiat Bravo/Brava. W 2000 roku w plebiscycie na Europejski Samochód Roku Fiat Multipla przegrał tylko z Toyotą Yaris. Dodatkowo zaraz po swoim debiucie auto zostało zaprezentowane na wystawie w nowojorskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej poświęconej motoryzacji przyszłości. Model ten, przez swój charakterystyczny wygląd, był negowany i nie zyskał wielkiej popularności. Przez 11 lat produkcji włoska fabryka wypuściła na rynek 330 tys. egzemplarzy tego modelu. W 2008 roku chiński koncern motoryzacyjny Zhejiang Zotye Auto Co kupił licencję i rozpoczął produkcje Multipli pod nazwą Zotye Emotion.

Fiata Multipla – stylistyka nadwozia

Fiat Multipla charakteryzuje się dość kontrowersyjnym wyglądem. Marka Fiat w tym modelu postawiła na stylistykę, o której wszyscy mówili, bo nie przewidziała, że takie samochody jak Renault Scenic czy Citroen Xsara Picasso zyskają na popularności i będą produkowane masowo. Stylistyka nadwozia ma kształt, jakby była stworzona z dwóch auta postawionych na siebie. W górnej części karoserii umieszczono reflektory do świateł drogowych. Samochód jest szeroki, ale niezbyt długi, co ułatwia parkowanie.

W 2004 roku powstała druga generacja pojazdu, jej nadwozie nie był już tak charakterystyczne. Przód był bardziej konwencjonalny, przednie reflektory zostały przeniesione z podszybia na przedni pas. Zmienił się również tył pojazdu.

Wnętrze modelu Fiat Multipla

Wnętrze Fiata Multipla jest bardzo przestronne. Innowacją zastosowaną w tym modelu są trzy fotele z przodu. Każde z nich posiada możliwość regulacji wzdłużnej, jest także zagłówek i trzypunktowy pas bezpieczeństwa. Dodatkowo wszystkie fotele są składane. Środkową kanapę tylną również można regulować oraz z niej zrezygnować i zainstalować w to miejsce szafkę z wbudowaną 18-litrowa lodówką.

W miejscu zegarów umieszczono schowek, a prędkościomierz umiejscowiono po prawej stronie kierownicy. Innowacją jest także hamulec ręczny, który znajduje się po lewej stronie kierowcy. Multipla ma bardzo pojemny bagażnik, mieści się w nim 430 l bagażu, a po wyjęciu tylnych siedzeń jego pojemność wzrasta do 1300 l.

Silnik i części Fiat Multipla

Fiat Multipla był produkowany z silnikami benzynowymi oraz z Dieslami. W modelu tym dostępne był benzyniaki:

 • 1.6 o mocy 100 KM,
 • 1.6 o mocy 100 KM Bipower (napędzany benzyną i sprężonym gazem ziemnym),
 • 1.6 o mocy 100 KM GPower (napędzany benzyną i LPG),
 • 1.6 o mocy 95 KM BluPower (napędzany wyłącznie sprężonym gazem ziemnym).

W ofercie Fiata Multipla znalazły także jednostki wysokoprężne:

 • 1.9 JTD (105, 110-115 KM),
 • 1.9 Mulijet (120 KM).

Części do Fiata Multipla są dostępne, bez problemu znajdziemy oryginały, jak również tańsze zamienniki. Katalog części Fiat Multipla obejmuje wszystkie układy i podzespoły z tego modelu.

Zalety i wady Fiata Multipla

Do zalet Fiata Multipla zaliczymy:

 • Przestronne wnętrze.
 • Niskie koszty utrzymania.
 • Przystępne ceny części zamiennych.

Wady Fiata Multipla to:

 • Podatność na korozje.
 • Kontrowersyjna stylistyka nadwozia.
 • Nieprawidłowe umiejscowienie alternatora.
 • Słabe zawieszenie i szybkie zużycie wahaczy.
facebook