check us
Szybka
dostawa
14 dni
na zwrot
dostawa
od 299zł gratis
Wybierz typ silnika

Części samochodowe do FIAT FREEMONT (345_)

Poszukujesz części motoryzacyjnych do swojego Fiata Freemont? Wybierz typ i sprawdź naszą bogatą ofertę:

Historia modelu Fiat Freemont

Fiat Freemont to samochód osobowy typu crossover klasy wyższej. Był produkowany pod włoską marką, jego oficjalna premiera odbyła się podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w roku 2011.  Model ten jest europejską wersją amerykańskiego Dodge’a Journey, który był wytwarzany przez koncern General Motors od 2008 roku. W wersji włoskiej zmieniono atrapę chłodnicy, lekko zmodyfikowano zderzaki, a lampy tylne wykonano w technologii LED.

Fiat Freemont to średniej wielkości crossover SUV z segmentu I, produkowany był w latach 2011-2016. Model ten był drugim, obok wersji Sedici, autem Fiata w tej klasie. W ofercie zastąpił typowego minivanu Ulysse. Aby Fiat mógł produkować model Freemont musiało dojść do porozumienia Fiata z Chryslerem. Wersja włoska została zbudowana na płycie podłogowej Mitsubishi GS Platform opracowanej wspólnie z Chryslerem. W 2014 roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie przedstawiono uterenowioną wersję pojazdu nazwaną Cross.

Fiat Freemont – stylistyka nadwozia

Fiat Freemont to duży, przestronny, rodzinny samochód. W jego wnętrzu bez problemu zmieści się 7 pasażerów. Nadwozie tego modelu jest eleganckie i nie ma zbyt wielu ozdób. Dzięki temu wygląda stylowo i solidnie. Z przodu uwagę przykuwają duże światła, chromowana osłona chłodnicy i wielki zderzak. Po modernizacji przeprowadzonej w 2014 roku Fiat Freemont zyskał nowe zderzaki z chromowanymi wstawkami, a także nową atrapę chłodnicy i oprawę lamp przeciwmgłowych.

Wnętrze modelu Fiat Freemont

Fiat Freemont ma bardzo przestronne wnętrze, w którym są miejsca dla 7 pasażerów. W tym przypadku komfort jazdy jest także zapewniony w trzecim rzędzie foteli. Dostęp do ostatniego rzędu miejsc ułatwiają otwierane pod kątem 90 st. boczne tylne drzwi oraz prosty w obsłudze system przesuwania siedzeń środkowych. Trzeci rząd siedzeń chowa się całkowicie w podłodze, tworząc kabinę pięciomiejscową z większym bagażnikiem.

We Fiacie Freemont dostępne są 32 sposoby konfiguracji wnętrza. Dodatkowo model ten posiada wewnątrz ponad 20 schowków, które mają przestrzeń przybliżoną do bagażnika auta miejskiego. Deska rozdzielcza Fiata Freemont jest bardziej okrągła niż nadwozie i daje dobre efekty wizualne. Niestety, gorzej jest z materiałami zastosowanymi do jej obicia – nie są najlepszej jakości. Po złożeniu dwóch dodatkowych foteli w bagażniku pojemność jego wynosi 600 litrów. Gama modelowa Fiata Freemont obejmuje cztery wersje wyposażenia: Freemont, Urban, Lounge i Black Code.

Silnik i części Fiat Freemont

Początkowo Fiat Freemont był produkowany tylko z napędem na przednie koła i silnikiem 2.0 Multijet w dwóch wariantach mocy – 140 KM i 170 KM.  Z czasem w modelu tym zadebiutowały także motory benzynowe o pojemności 2.4 l oraz skonstruowany przez Chryslera 3.6-litrowy silnik z mocą 280 KM. Do gamy Fiata Freemont dołączyły także modele z napędem na cztery koła.

Części Fiat Freemont są ogólnodostępne, nie ma problemu z serwisowaniem żadnych podzespołów tego modelu. Na rynku znajdziemy części samochodowe Fiat Freemont w wersji oryginalnej oraz w formie tańszych zamienników.

Zalety i wady Fiata Freemont

Do zalet Fiata Freemont zaliczymy:

  • Przestronne wnętrze.
  • Duży bagażnik.
  • Mocny i oszczędny silnik.
  • Łatwy dostęp do trzeciego rzędu siedzeń.

Wady Fiata Freemont to:

  • Brak ogrzewania foteli i nawigacji.
  • Słaba zwrotność.
  • Niedostateczne oświetlenie drogi.
facebook